BlackBerry hlási veľkolepý návrat. Má v pláne predstaviť prvý 5G smartfón s legendárnou fyzickou klávesnicou

Legendárna značka, ktorej smartfón v minulosti vlastnil každý manažér, hlási návrat na scénu. Za výrobou však bude stáť iná spoločnosť

BlackBerry smartfony
Zdroj: Flickr.com (H.B. Kang), úprava Vosveteit.sk

Spoločnosť BlackBerry je pre veľkú časť našich čitateľov určite veľmi dobre známa. Pred pár rokmi jedna z najpopulárnejších značiek smartfónov, ktorá bola ospevovaná najmä vďaka svojej geniálnej fyzickej klávesnici. Donedávna perfektná manažérska značka však už dlhodobo nežnie toľko úspechu, akoby spoločnosť očakávala, čo sa odzrkadľuje aj na neustálom menení majiteľov licencie pre výrobu smartfónov tejto značky.

Licenciu značky „BlackBerry“ získali dve známe spoločnosti

Licencia pre vývoj, dizajn a výrobu smartfónov BlackBerry bola len včera udelená spoločnostiam OnwardMobility a FIH Mobile, ktorá je dcérskou spoločnosťou giganta Foxconn Technology Group. Obe spoločnosti uzatvorili dohodu so spoločnosťou BlackBerry, pričom všetky funkcie v oblasti vývoja a výroby nových smartfónov tejto legendárnej značky si rozdelili nasledovne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
blackberry novy 5g smartfon
Zdroj: Onwardmobility.com

Spoločnosť OnwardMobility má práva na vývoj a uvádzanie nových 5G BlackBerry smartfónov na medzinárodné trhy. Úzka spolupráca spoločností OnwardMobility, BlackBerry a FIH Mobile má zaistiť prvotriedny dizajn, ako aj výrobu týchto zariadení. Prvého modelu s 5G konektivitou a legendárnou fyzickou klávesnicou by sme sa mali údajne dočkať už v prvej polovici roku 2021, pričom ako najprv zavíta do regiónov Severnej Ameriky a Európy.

OnwardMobility vyzdvihuje najmä bezpečnosť a produktivitu

Ako informuje spoločnosť OnwardMobility priamo na svojich stránkach, smartfóny BlackBerry boli roky ikonou v rámci bezpečnosti, ochrany súkromia a produktivity. Podľa vyhlásenia samotného generálneho riaditeľa tejto spoločnosti, Petra Franklina, môžme podobné vlastnosti očakávať aj od budúcich zariadení.

„Profesionáli v oblasti podnikania sa tešia na bezpečné 5G zariadenia, ktoré umožňujú produktivitu bez obetovania používateľských skúseností. Smartfóny BlackBerry sú známe tým, že chránia komunikáciu, súkromie a údaje. Pre spoločnosť OnwardMobility je to neuveriteľná príležitosť uviesť na trh zariadenia 5G novej generácie. “

Pre značku BlackBerry by mohol byť tento nový impulz naozaj kľúčový, keďže v posledných rokoch sa spoločnosti príliš nedarilo. Práva na značku BlackBerry ešte v roku 2016 získala spoločnosť TCL, pričom táto značka následne udelila práva na značku BlackBerry ešte dvom ďalším, menším a regionálnym výrobcom. Od tohto momentu to však šlo so značkou výrazne dole vodou, pričom definitívny koniec značky prišiel 4. februára 2020, kedy spoločnosť TCL oznámila svoj odchod, pričom oficiálne ukončenie predaja zariadení spod krídiel práve TCL bude 31. augusta. Na predaj ďalšieho smartfónu značky BlackBerry si tak počkáme minimálne 10 mesiacov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre