BezpečnosťSpravodajstvoTechnológie

Biometria v plnej sile! Táto platobná karta prichádza so zabudovaným skenerom odtlačkov prstov

Britská banka NatWest predstavila celkom netradičnú platobnú kartu, ktorá by mohla ovplyvniť banky po celom svete. Najnovšia platobná karta ponúka zrejme najvyšší možný stupeň bezpečnosti, ako sme v rámci sveta platobných kariet doposiaľ videli.

Zabudovaný skener odtlačkov prstov

A o akú špeciálnu technológiu teda ide? Platobná karta využíva na autorizáciu transakcií skener odtlačkov prstov, ktorý je zabudovaný priamo v platobnej karte. Zákazníkom bude takáto autorizácia umožnená v prípade, ak vykonajú platbu pod 30 libier. Kartu jednoducho stačí vložiť do terminálnu, poprípade priložiť, a na ploche skeneru stačí mať priložený daný prst.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najvyšší stupeň ochrany

Banka zároveň využíva najvyšší možný stupeň ochrany. Odtlačok prstu je totižto uložený priamo na platobnej karte, čiže karta nemusí pri kontrole odtlačku komunikovať s bankou. V hre je ale stále možnosť, že by skener reagoval aj na duplikát odtlačku, no to ukáže až samotná prax.

Testovanie sa začína už o pár týždňov

Do testovania novej technológie by malo byť zapojených až 200 zákazníkov banky NatWest, ktorá úzko spolupracuje s výrobcami platobných kariet Visa a Mastercard, ako aj s bezpečnostnou firmou Gemalto, ktorá sa zameriava na bezpečnosť v rámci digitálneho sveta. Testovanie špeciálnych kariet by sa malo začať už v polovici apríla a malo by trvať zhruba 3 mesiace. Britská banka chce najmä otestovať rýchlosť transakcií a komunikácie so servermi. Ak sa technológia osvedčí, plánuje ju ponúknuť aj ďalším zákazníkom.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (NatWest)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close