Windows

Bezpečnostné aktualizácie pre Windows 7 si budete môcť stiahnuť aj po roku 2020. Pripravte sa ale na nemalý poplatok

Len prednedávnom sme Vás informovali o oficiálnom konci operačného systému Windows 7. Jeho oficiálna podpora bude ukončená v roku 2020 a po 14. januári už nebude obdržiavať dôležité bezpečnostné a opravné aktualizácie. Tento „osud“ sa ale bude dať nakoniec čiastočne zvrátiť. Microsoft totižto len pred niekoľkými hodinami predstavil plán Extended Security Update.

Platená predĺžená podpora

Extended Security Update pre operačný systém Windows 7 bude ponúkať podporu až do roku 2023. Za takúto službu budete musieť ale Microsoftu zaplatiť nemalé peniaze. Samotný program predĺženej podpory sa bude viazať na jedno zariadenie, pričom cena programu sa bude každým rokom zvyšovať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Služba je určená najmä pre podniky

Pochopiteľne, táto forma platenej predĺženej podpory nie je určená pre bežných zákazníkov. Služba je primárne určená pre veľké spoločnosti a podniky, ktoré nemôžu zmeniť operačný systém na stovkách zariadení zo dňa na deň. Microsoft si pre takéto podniky pripravil aj množstevné zľavy alebo zľavy v prípade používania systému v záruke. Ďalšou výhodou pre podniky je predĺžená podpora aj niektorých dôležitých aplikácií a služieb. Jednou z takýchto služieb je práve balík Office 365 ProPlus, ktorý je vo veľkých podnikoch často využívaný. Koniec podpory Windowsu 7 by v prípade využívania takýchto aplikácií znamenal znefunkčnenie všetkých aplikácií.

Viac informácií o platenej predĺženej podpory operačného systému Windows 7 nájdete na oficiálnej stránke Microsoftu.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close