HuaweiSpravodajstvo

BETA tester operačného systému Hongmeng od Huawei prehovoril

BETA tester operačného systému HongMeng od Huawei prehovoril o viacerých vlastnostiach a funkciách chystaného systému od Huaweiu

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei začala zvyšovať svoje aktivity v spojitosti s vývojom vlastného operačného systému Hongmeng v dôsledku sankcii uvalených americkou vládou. Hoci by sa mohlo zdať, že Huawei poľaví s prácami na vývoji OS potom, ako americký prezident oznámil zmiernenie sankcií, tak opak je pravdou. Portál Gizchina.com priniesol report, v ktorom prináša postrehy jedného z  BETA testerov operačného systému Hongmeng.

Portál odvolávajúc sa na BETA testera píše, že spoločnosť pridala novú uvádzaciu animáciu, ktorá sprevádza zariadenie počas spúšťania smartfónu. Samozrejme to nie je všetko. Používatelia dostali širšie možnosti prispôsobenia ako úvodnej obrazovky, tak aj obrazovky uzamknutia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ikony spoločnosť kompletne prerobila od základov, pričom pridala viacero animácií, aby vyzerali atraktívnejšie. BETA tester ďalej uvádza, že používateľský zážitok z  používania zariadenia ja plynulý. Ďalej dodáva, že bol prekopaný panel s upozorneniami, vrátane vyhľadávacieho poľa.

V  rámci nastavení sa nachádza aj nový režim pripomienok, a operačný systém prichádza s novými tónmi vyzváňania. Rozhranie fotoaparátu zas prešlo oklieštením. Oproti zariadeniu Huawei P30 ponúka menej ovládacích prvkov. Na druhej strane však pôsobí jednoduchšie.

Tester ďalej hovorí, že stále existuje množstvo funkcií, ktoré nie sú použiteľné. Zatiaľ nie je známe, či sú funkcie zablokované kvôli dôvernosti, alebo spoločnosť stále pracuje na ich správnom fungovaní.

Len pre zaujímavosť, nedávno CEO spoločnosti povedal, že nimi vyvíjaný operačný systém je výrazne rýchlejší ako konkurenčný Android a  MacOS.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close