AutáSpravodajstvo

Automobilke Tesla sa za rok 2020 podarilo naplniť odvážne predajné aj produkčné plány

Jedna z najmladších automobiliek sveta hlási úspech, keďže za rok 2020 predala takmer 500 000 elektromobilov

Americká automobilka Tesla, na ktorej čele stojí známy podnikateľ a vizionár Elon Musk, hlási za rok 2020 naozaj výborné výsledky čo sa produkcie a dodávok elektromobilov týka a to aj napriek zložitej situácii v celom svete kvôli stále prebiehajúcej pandémii. Automobilka si ešte začiatkom tohto roka dala za cieľ predať minimálne 500 000 elektromobilov za už minulý kalendárny rok. Situácia s dodávkami a predajmi elektromobilov v prvých 3 štvrťrokoch sa pre automobilku príliš dobre nevyvíjala. Posledný štvrťrok minulého roku však pomerne neočakávane vyvážil dovtedy nie moc priaznivé prognózy.

Historický moment pre automobilku

Tesla v nedávno publikovanej tlačovej správe priniesla krátke zhrnutie predajov a produkcie za kalendárny rok 2020, pričom zároveň prezradila, či sa jej podarilo naplniť pôvodné plány. Plánom bolo predať minimálne 500 000 elektromobilov, čo sa automobilke koniec koncov podarilo. Vďaka tomu, že sa automobilke v poslednom štvrťroku podarilo dodať viac ako 180 000 elektromobilov, celkový počet dodaných elektromobilov stúpol na 499 550, čím automobilka takmer dosiahla svoj pôvodný plán.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
tesla dodavky elektromobilov za rok 2020
Zdroj: Tesla

Aj napriek chýbajúcim 450 dodávkam však automobilka považuje toto číslo za úspech, pričom sa nezabudla poďakovať najmä svojim zákazníkom, zamestnancom, dodávateľom, ako aj investorom a podporovateľom. Dosiahnutie plánovaného počtu dodaných elektromobilov však pre automobilku nemusí znamenať okamžitú výhru. Investori totižto stále čakajú na zverejnenie finančných výsledkov za 4. kvartál minulého roka, čo môže opäť zamútiť vody na finančných trhoch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close