AppleSpravodajstvo

Apple Watch 5: Pozrite si kompletný prehľad informácií čo vieme o jedných z najočakávanejších chytrých hodiniek

Apple Watch 5: Čo prinesie nová generácia chytrých hodiniek od Apple? Na to čo môžeme očakávať Vám prinášame odpoveď nižšie.

Samsung, Huawei, ako aj spoločnosť Xiaomi už predstavili v  tomto roku chytré hodinky tej najvyššej triedy. Jediným výrobcom, ktorý ešte nevytasil svoje „zbrane“ je americký Apple. Chytré hodinky Apple Watch 4 v súčasnosti patria medzi jedny z najpredávanejších, a preto sa to isté očakáva aj od nadchádzajúcej generácie. Čo však nová generácia prinesie? Na to sme sa Vám pokúsili priniesť odpoveď nižšie.

Apple Watch 5: cena a  dostupnosť

V  súčasnosti nie je známy presný termín predstavenia novej generácie chytrých hodiniek. Najviac spomínaným termínom je však september a október. Dávalo by to aj logiku, jedná sa totiž o nábehové mesiace pred hlavnou „predajnou sezónou“. Zároveň na základe minulosti, kedy boli predstavené predošle generácie hodiniek, je vyššie spomínaný termín jeden z najpravdepodobnejších.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Apple Watch 5 oficialne predstavenie
Zdroj: Youtube (Apple Hipster)

V  prípade ceny, nie je dôvod si myslieť, prečo by mali zdražieť. Preto môžeme očakávať približne rovnakú cenovú reláciu, ako to bolo v minulom roku. Teda približne od 400€ do 600€ podľa zvoleného modelu.

Apple Watch 5: Špecifikácie a  odlišnosti

V  súčasnosti nie sú známe viac menej žiadne oficiálne špecifikácie. Preto budeme vychádzať len z existujúcich reportov, ktoré sa odvolávali na dôveryhodné zdroje. Jedným z nich boli aj informácie od Ming-Chu Kuo, ktorý povedal, že aspoň jeden z pripravovaných modelov hodiniek bude vyhotovený v novom „keramickom dizajne“. Kuo zároveň hovoril, že Apple konečne zakomponuje do hodiniek funkciu sledovania spánku bez toho, aby ste museli sťahovať aplikácie tretích strán. Jednou z ďalších noviniek by mala byť aj podpora bezdrôtového nabíjania.

Apple Watch 5 podpora nabijania (1)
Zdroj: Youtube (Apple Hipster)

Ďalšou zmenou oproti minuloročnej generácií by mal byť displej, za ktorým by mala tentokrát stáť japonská spoločnosť Japan Display, v Spojitosti  s displejom, ďalšie zákulisné informácie hovoria, že Apple plánuje vymeniť technológiu OLED za microLED. Spoločnosť si od nej sľubuje lepšiu výdrž batérie. Tu však treba povedať aj „B“, a to, že sa aktuálne nevie či táto technológia bude predstavená v nasledujúcej 5. generácii alebo neskôr, a to aj napriek tomu, že sa hovorí, že spoločnosť na tejto technológií pracuje už nejaký ten piatok.  Z pohľadu dizajnu by mala zostať nová generácia hodiniek bezo zmeny.

Apple Watch 5 displej (1)
Zdroj: Youtube (Apple Hipster)

Jedným z  ďalších patentov spoločnosti Apple je mechanizmus, ktorý monitoruje chemikálie vo vzduchu, vďaka čomu by ste mali byť schopný sledovať pach vášho tela alebo kvalitu vzduchu kde sa nachádzate. Ďalej, jeden z  výrobcov čipov glukózového monitora oficiálne potvrdil, že pre spoločnosť vyrába komponenty v spojitosti s chytrými hodinkami Apple Watch. Na druhej strane treba povedať, že bližšie nešpecifikoval o aké súčiastky sa jedná, ale vzhľadom na jeho zameranie je pravdepodobné, že sa bude jednať o senzor schopný monitorovať cukor v krvi.

Apple Watch 5 nove senzory
Zdroj: Youtube (Apple Hipster)

Jednu z  posledných informácií, ku ktorej sme sa dopátrali je, že hodinky by mali byť vybavené funkciou Wi-Fi Assist. Tú už dnes nájdeme napríklad v aplikáciách ako Apple Music, Mail, Mapy a ďalšie. Funguje na princípe, že v prípade slabého pripojenia cez Wi-Fi sa zapnú celulárne/mobilné dáta.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close