AppleSpravodajstvoTechnológie

Apple údajne zvažuje vybaviť budúcoročný iPhone displejom s obnovovacou frekvenciou 120Hz

Spoločnosť by chcela podobnú technológiu, akú využíva v iPadoch už dlhé roky

Obnovovacia frekvencia displeja na úrovni 120Hz nie je v dnešnej dobe medzi smartfónmi nijako extra výnimočná. Prvými priekopníkmi v tejto oblasti boli herné smartfóny, ktoré sa nechali inšpirovať svojimi väčšími hernými súrodencami – klasickými desktopovými displejmi a notebookmi. Túto technológiu však pomaly začínajú implementovať viacerí výrobcovia, no na zozname bude zrejme už o rok aj jeden z najväčších výrobcov smartfónov sveta – Apple. O plánoch spoločnosti, implementovať túto technológiu do budúcoročných smartfónov, informoval na sociálnej sieti Twitter známy technologický leaker, Ice Universe.

Displej s dynamickou obnovovacou frekvenciou

Známy leaker vo svojich Tweetoch poukazuje na to, že spoločnosť „zvažuje využiť prepínateľnú obrazovku s obnovovacou frekvenciou 60/120Hz na iPhonoch 2020″. Taktiež uvádza, že Apple „rokuje so spoločnosťami Samsung a LG„, takže aktuálne nedokážeme povedať, ktorý dodávateľ je schopný splniť požiadavky spoločnosti Apple.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prečo ale displej s dynamickou obnovovacou frekvenciou?

Pre laikov uvedieme aj malé objasnenie, prečo Apple zvažuje využitie takejto technológie. Ak smartfón disponuje dostatočným grafickým výkonom a je schopný vykresľovať dostatočné množstvo snímkov za sekundu, implementácia vyššej obnovovacej frekvencie pri dynamickom pohybe (napr. video, hry) znamená oveľa väčšiu plynulosť obrazu. 120Hz displej však zároveň spotrebuje oveľa viac elektrickej energie, čo by mohol vyriešiť práve displej s dynamickou obnovovacou frekvenciou. Displej by sa tak počas prezerania fotografií mohol prepnúť do 60Hz režimu, kedy by bola spotreba energie výrazne nižšia.

Apple 120Hz displeje využíva už roky

Spoločnosť Apple v tejto oblasti za konkurentmi nijako výrazne nezaostáva všetky 10,5-palcové a 12,9-palcové iPady vyrobené po roku 2017 sú vybavené displejmi s obnovovacou frekvenciou na úrovni 120Hz. Bohužiaľ, Apple v nich využíva zastarané LED displeje Retina ProMotion, ktoré síce nie sú najhoršie, no na technologicky najpokročilejší OLED jednoducho nemajú.

Na bližšie detaily ohľadom budúcoročných iPhonov si ale musíme počkať ešte niekoľko mesiacov, keďže Apple má pred sebou ešte predstavovanie tohtoročných smartfónov, ktoré budú predstavené ešte túto jeseň.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close