AppleZariadenia

Apple to poriadne spackal! Všetky nové iPhony ponúknu zabudovanú eSIM. Operátori sa búria!

Zdá sa, že aj keď spoločnosť Apple ešte ani nepredstavila novú generáciu svojich chytrých smartfónov, už teraz sa na technologického giganta vrhla dávka kritiky. Na internet sa totiž dostali informácie o tom, že všetky nové iPhony budú disponovať zabudovanou SIM kartou s názvom eSIM. Toto riešenie však dostalo do úzkych samotných mobilných operátorov, ktorí sa teraz boja o možný pokles tržieb.

eSIM umožní používateľom pomerne ľahko zmeniť operátora. A kým teraz, kedy máme väčšinou SIM kartu viazanú s nejakým paušálom a v podstate ju nie je možné len tak prestať používať, elektronická SIM karta ponúkne možnosť rýchleho prestupu k inému operátorovi. Elektronická karta navyše umožňuje zmeniť sieťové pásmo v prípade, ak je v danej lokalite slabé pokrytie. Nový štandard by tak ľahko mohol znamenať, že by si užívatelia mohli užiť svoje dáta od menej kvalitného operátora aj na pásme iného operátora.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

iPhone X ako hviezda večera?

Jablčná spoločnosť predstaví údajne až trojicu nových smartfónov už v septembri. Už teraz je jasné, že sa opäť máme na čo tešiť. Pravdepodobne eSIM bude jedna z najviac revolučných vlastností nových iPhonov. Fanúšikovia jablka si určite nenechajú ujsť predstavenie ďalšieho modelu iPhone X, ktorý tentokrát ponúkne ešte väčší displej a opäť o niečo lepší fotoaparát a samozrejme aj vyšší výkon. A aký máš názor Ty na zabudovanú SIM kartu v telefóne? Budeš preferovať aj naďalej len obyčajnú kartu?

Zdroj: phonearena.com, úvodný obrázok YouTube: Gabriel Polovka

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close