AppleWindowsZariadenia

Apple to Microsoftu poriadne natrel! Nový systém prináša veľmi zaujímavé funkcie, ktoré užívatelia Windows 10 budú chcieť taktiež!

Spoločnosť Apple pred pár hodinami predstavila nový operačný systém macOS Mojave, ktorý prináša obrovské množstvo vylepšení a noviniek. Nová verzia operačného systému kladie dôraz na ešte interaktívnejšiu prácu a na zvýšenie zabezpečenia osobných údajov samotných používateľov.

Apple na konferencii razantne odmietol zlúčenie dvoch operačných systémov macOS a iOS do jedného. Namiesto toho, jablčná spoločnosť predstavila zaujímavú novinku. UIKit, základ pre používateľské rozhranie pre všetky aplikácie postavené pre mobilný systém iOS, je už aj súčasťou nového operačného systému MacOS Mojave. Vďaka tomu budú fungovať aplikácie určené pre iPhone aj na macu. Apple sa zmienil, že niekoľko takýchto aplikácií je už súčasťou nového macOS Mojave (napríklad aplikácia Diktafón či Home). Jablčná spoločnosť zároveň prezradila, že od roku 2019 budú môcť vývojári prinášať kompatibilitu pre svoje aplikácie na operačný systém macOS aj iOS. To je skutočne zaujímavá správa, keďže sa množstvo skvelých aplikácií pre iPhone môže budúci rok dostaviť aj na Mac.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
macos mojave
gsmarena.com

Na pracovnej ploche zmizne bordel

Pracovná plocha s novým systémom macOS Mojave ponúkne veľmi zaujímavú funkciu. Apple si uvedomuje, že užívatelia majú častokrát na svojej pracovnej ploche bordel a rozhodol sa pridať jedno veľmi jednoduché tlačidlo, ktoré bude obsah plochy automaticky zaraďovať do niekoľkých priečinkov, v ktorých bude zoradený obsah podľa druhu. Všetky fotky na ploche sa tak uložia do fotiek, dokumenty do dokumentov, prezentácie do prezentácií a podobne. Apple túto novú funkciu prezentoval naozaj vo veľkom štýle a ako dlhoročný používateľ systému macOS aj Windowsu viem, že sa skutočne jedná o zaujímavú myšlienku, ktorú by som rád uvítal aj na Windowse.

macos mojave
gsmarena.com

Vytváranie snímky obrazovky je na macOS Mojave zaujímavejšie

Apple taktiež vylepšil vyhľadávací nástroj a Finder, ktorý teraz umožňuje veľmi ľahko upraviť fotografiu či video, prípadne si veľmi ľahko zistiť detailnejšie informácie o danej fotke, keďže sa na pravo ukážu parametre ako použitá clona pri vyfotení záberu, akým fotoaparátom bola fotografia vyfotená, akú má fotografia veľkosť a podobne. Apple zároveň priniesol nový level synchronizácie. Ak budeš robiť napríklad nejakú prezentáciu a budeš doň chcieť vložiť fotku, tak môžeš veľmi jednoducho nejakú fotografiu prostredníctvom svojho iPhonu vyfotiť, pričom po stlačení tlačidla „uložiť“ sa hneď táto fotografia dostane do dokumentu na jablčnom počítači či laptope. Vylepšeniami si taktiež prešla funkcia vytvorenie snímky obrazovky, ktorá teraz ponúka ďalšie zaujímavé možnosti. Azda najväčšou zaujímavosťou je teraz možné vytvoriť aj video, ktoré tak následne používateľ vie rovno niekde aplikovať.

Nový operačný systém macOS Mojave prináša veľmi žiadaný Nočný režim. Ten tak premení svetlé prostredie na tmavé, vďaka čomu podľa slov Applu len ešte viac vyniknú fotografie či videá. Tento systém ocenia hlavne používatelia pracujúci po nociach či programátori, ktorí skutočne ocenia čo najmenej bieleho podkladu. Nočný režim premení samotné prostredie kompletne. Apple sa teda sústredil na celý systém a všetky aplikácie v ňom. Po aplikovaní režimu tak neostane základná aplikácia, ktorá by neponúkla tmavý podklad.

macos mojave
gsmarena.com

Nový systém príde už na jeseň

Apple na záver prezentácie zmienil aj vylepšený internetový prehliadač Safari. Ten teraz ponúka bohaté funkcie zamerané na ochranu osobných údajov všetkých používateľov. Nový prehliadač Safari je bezpečnejší a snaží sa priniesť nové prvky, vďaka ktorým nebude užívateľ až tak jednoducho vystopovateľný. Apple naznačil, že služby budú mať čo robiť, aby zistili kto sa skutočne skrýva za počítačom, keďže počítač bude navonok pôsobiť ako Mac, ktorých sú na internete tucty. V tomto článku som spomenul iba tie najhlavnejšie novinky, s ktorými systém macOS Mojave prichádza. Jablčná spoločnosť podľa mňa priniesla niekoľko zaujímavých noviniek a niektoré z nich by som určite uvítal aj na systéme Windows 10. Ktorá novinka sa Ti páči najviac?

Zdroj: gsmarena.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close