Apple prepisuje americkú históriu. Stáva prvou spoločnosťou, ktorá prekročila magickú hodnotu trhovej kapitalizácie

Technologický gigant z USA dosiahol na akciových trhoch kľúčovú hodnotu 467,77 dolárov za akciu

Apple financne vysledky
Zdroj: Vosveteit.sk

Americká spoločnosť Apple sa stala historicky prvou americkou spoločnosťou, ktorá presiahla trhovú kapitalizáciu vo výške až 2 bilióny dolárov. „Nakusnutému jablku“ sa to podarilo len dva roky potom, čo vyhrala boj o prvú biliónovú spoločnosť s konkurenčným Microsoftom a Amazonom.

Spoločnosť dosiahla magický míľnik

Technologickému gigantovi Apple sa tento úspech podaril vďaka dosiahnutiu špeciálneho míľnika 467,77 amerických dolárov za akciu. Spoločnosť zaznamenala historicky najvyššie ocenenie len pred niekoľkými hodinami na burze Nasdaq, informuje britský The Guardian.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rekordný rast aj napriek zlej situácii vo svete

Obrovský nárast hodnoty akcií spoločnosti Apple nebol príliš očakávaný, i keď spoločnosť bola dlhodobo najväčším americkým ašpirantom na to, aby čoskoro dosiahla trhovú kapitalizáciu vo výške 2 bilióny amerických dolárov. Hodnota akcií spoločnosti Apple však od najväčšieho prepuknutia pandémie COVID-19 v marci stúpla až dvojnásobne. Pre porovnanie, v roku 2009, kedy svet opustil spoluzakladateľ spoločnosti Apple, Steve Jobs, bola trhová kapitalizácia spoločnosti Apple na úrovni 350 miliárd amerických dolárov. Od tohto momentu tak hodnota spoločnosti na trhu stúpla viac ako 5,7-násobne.

Svetové prvenstvo spoločnosti Apple ušlo o pár mesiacov

I keď je Apple častokrát označovaný za celosvetovo prvú spoločnosťou s takouto hodnotou, nie je tomu úplne tak. Podobný úspech zaznamenala už saudskoarabská spoločnosť Aramco, ktorá pred 8 mesiacmi presiahla magickú hranicu 2 biliónov amerických dolárov. Ropný gigant však historické míľniky akciových trhov pokoril už niekoľkokrát, pričom svoje svetové prvenstvo po prvýkrát zaznamenal už v roku 2005.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre