Apple

Apple od budúceho kvartálu prestane zverejňovať informácie o tom, koľko zariadení predal

Spoločnosť Apple počas včerajška zverejnila investorom svoje najnovšie štatistiky ohľadom zárobkov a počtom predaných zariadení za posledný tretí kvartál tohto roku. Výsledky spoločnosti sú naozaj úctyhodné a môže sa pýšiť naozaj slušnými zárobkami a počtom predaných zariadení. Investorov ale počas hovoru čakalo aj jedno nemilé prekvapenie. Vedenie spoločnosti Apple rozhodlo o tom, že už nebude zdieľať jednotkový predaj iPhonov, iPadov a Macov. Investorov o tom informoval CFO spoločnosti Apple, Luca Maestri.

Zhoršené podmienky pre analytikov

Pre bežného zákazníka a fanúšika spoločnosti sa nejedná o až tak podstatnú informáciu. Na druhú stranu, smútiť budú najmä analytici, ktorí budú mať odteraz výrazne zhoršené podmienky na určovanie finančného zdravia spoločnosti Apple. Podľa vedenia spoločnosti Apple ale nie je počet predaných zariadení relevantný údaj ku určeniu finančnej situácie spoločnosti, keďže sa spoločnosť začala pohybovať vo viacerých cenových kategóriách.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Náš sortiment výrobkov sa v prípade všetkých hlavných produktov začal časom rozširovať, a preto je predajná jednotka v tomto bode v porovnaní s minulosťou menej dôležitá, pretože máme tieto oveľa širšie rozptyľovanie predajných cien,“ uviedol Maestri počas hovoru. „Takže jednotka predaja sa sama osebe stáva menej dôležitá.“

Nárast cien pri všetkých produktoch

Krok spoločnosti Apple je celkom logický, keďže sa ceny takmer všetkých zariadení náramne zvýšili. Apple zároveň stále plánuje predávať aj predošlé generácie všetkých možných zariadení. Zmiešané údaje starších zariadení s novými by jednoducho nedávali zmysel a výsledky by boli úplne irelevantné. Ďalším podstatným aspektom je aj nárast cien takmer pri všetkých zariadeniach. Premierná predajná cena iPhonu sa z roka na rok zvýšila na hranicu 800 dolárov, čo je oproti minuloročným 618 dolárov naozaj obrovský nárast. Vďaka zvýšenej priemernej predajnej cene sa zvýšil aj samotný výnos spoločnosti, ktorý oproti predošlému kvartálu narástol až o 29 percent aj napriek tomu, že spoločnosť Apple predala „len“ 46,89 milióna iPhonov.

Apple nie je jedinou spoločnosťou

Na záver treba určite spomenúť aj to, že spoločnosť Apple nie je žiadnou čiernou ovcou, alebo tajnostkárom. So číslami o počte predaných zariadení sa nezverujú ani spoločnosti ako Google alebo Samsung.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Apple)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close