Apple

Apple má problémy s predajmi najnovších iPhonov. Znižuje ich produkciu, ako aj výrobu potrebných komponentov

Spoločnosť Apple má pred sebou zrejme naozaj ťažké obdobie. Predaje najnovších iPhonov výrazne poklesli a ani zďaleka nenapĺňajú predpoklady spoločnosti na posledný kvartál roku 2018, ako aj prvý kvartál budúceho roku. Hlavným ťahúňom predajov mal byť najlacnejší iPhone Xr, ktorý ale zákazníkov nezaujal tak, ako si predstavitelia nakusnutého jablka predstavovali. Spoločnosť Apple tým pádom musela pristúpiť ku ráznemu kroku – znížením produkcie samotných smartfónov, ako aj zníženie potrebných dodávok komponentov, čo výrazne ovplyvnilo hneď niekoľko ďalších svetových výrobcov.

S iPhonom Xr to ide dolu vodou

Výroba lacnejšieho iPhonu Xr bola už minulý mesiac znížená až tretinu z celkovo naplánovaných vyrobených 70 miliónov kusov. Počet vyrobených zariadení bol ale podľa najnovších informácií opäť znížený. Tentokrát sa ale nejednalo iba o zníženie počtu vyrobených kusov, ale aj o zníženie dodávok od výrobcov komponentov, ktorých je na zozname spoločnosti Apple naozaj dosť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Problémy pre dodávateľov

Nízke predaje najnovších iPhonov, presnejšie nového iPhonu Xr, spôsobuje nemalé problémy aj samotným dodávateľom najrôznejších komponentov, ktoré Apple používa. Svoje výroby musela obmedziť napríklad aj spoločnosť Foxconn, ktorá v továrni zredukovala nadčasy na minimum. Medzi ovplyvnených ale určite patria aj spoločnosti Qorvo a Japan Display, ktoré počas minulého týždňa výrazne pozmenili svoje štvrťročné odhady na budúci rok. Dotknuté sú ale aj iné spoločnosti, ako Lumentum, Oclaro, Cirrus Logic alebo Broadcom. Všetky tieto spomenuté spoločnosti totižto už počas predošlých týždňov zaznamenali výrazný pokles hodnoty akcií.

Ťažkosti spoločnosti Apple výrazne hýbu svetom a týkajú sa takmer všetkých svetových technologických spoločností, ktoré sa starajú o výrobu komponentov pre zariadenia na celom svete. V aktuálnej situácií nedokážeme zhodnotiť, akou cestou by sa mal Apple vydať, no vytváranie ďalších „ľudových“ zariadení, ktoré ľudové vlastne vôbec nie sú, určite nie je tým správnym riešením.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (Apple)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close