Apple Auto je o niečo reálnejšie. Hyundai potvrdzuje prvé skoré diskusie o možnej spolupráci

Fámy o elektromobile Apple sú zjavne reálnymi. Známy výrobca automobilov potvrdil skoré diskusie, aby zastrešili jeho výrobu

Apple Car_iCar
Zdroj: YouTube (Luxury Zone)

Ešte v druhej polovici minulého mesiaca médiami prebehla správa o tom, že Apple auto pomaly naberá na reálnych kontúrach pričom by sme ho mohli na trhu vidieť už v priebehu nasledujúcich rokov. Najnovšie portál 9to5mac.com poukazuje na ďalšie správy, ktoré sa objavili v súvislosti s pripravovanom elektromobilom s logom zakusnutého jablka.

Podľa publikovaných správ medzi spoločnosťami Hyundai a Apple prebehli prvé skoré diskusie o možnej spolupráci v spojitosti s výrobou elektromobilu spoločnosti Apple.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál píše, že spolupráca medzi spoločnosťami by mohla byť širšou, ako len „zadávateľ a výrobca“. Podľa dostupných informácií, Hyundai by sa mohol podieľať okrem výroby elektromobilu, aj na vývojí batérií, ktoré by poháňali Apple Car.

„Podľa Hankyung sa časť vývoja komponentov Apple Car uskutoční v jednom zo závodov spoločnosti Hyundai Motors v Spojených štátoch. Správa tiež potvrdzuje to, čo dnes Bloomberg uviedol o tom, že Apple Car príde až za 5 až 7 rokov…“

Správy potvrdil už aj Hyundai

Samotné správy o tejto konverzácii medzi spoločnosťami, potvrdil aj samotný výrobca automobilov. Hovorca spoločnosti konkrétne uviedol:

„Apple rokuje s rôznymi svetovými automobilkami vrátane spoločnosti Hyundai Motor.“

Zo strany spoločnosti Apple by išlo o vcelku logický krok, ak by výrobu elektromobilov preniesli na iného výrobcu automobilov. Dôvod je jednoduchý, nemá výrobné kapacity a ich vybudovanie by bolo vcelku nákladné. Za spomenutie určite stojí povedať, že správy z minulého roka hovorili o tom, že Apple Car by sme mohli vidieť už v roku 2024. Rovnako sa spomínalo aj to, že spoločnosť pracuje na prelomovej technológii batérií.

Analytici v závere minulomesačnej správy dodali, že na to, aby dávala takáto spolupráca automobilke s Apple ekonomický zmysel, tak známy výrobca elektroniky, by si musel objednať približne 100-tisíc vozidiel. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre