App Gallery rastie ako z vody. Huaweiu pribudli desiatky miliónov aktívnych používateľov

Najnovšie čísla ukazujú, že platforma App Gallery raketovo rastie. Huawei hovorí, že už má viac ako 530-miliónov aktívnych používateľov.

App Gallery vs Google Play
Zdroj: Vosveteit.sk

Posledné dva roky sú pre Huawei celkom náročnými. Dôvodom sú sankcie zo strany amerických úradov, v ktorých dôsledku nielenže nemôže spoločnosti aktívne nakupovať produkty vyrábané americkými technológiami, ale ani riadne využívať služby. Ide napríklad aj o software, za ktorým stojí Google. To je aj jeden z dôvodov, prečo spoločnosť aktívne pracuje na budovaní platformy Mobilných služieb Huawei, kde kľúčovú úlohu zohráva obchod s aplikáciami, App Gallery.

App Gallery rastie ako žiadna iná platforma

Najnovšie spoločnosť prezrádza, že registruje viac ako 2,3-milióna registrovaných vývojárov, čo je o +77% viac, ako tomu bolo na prelome rokov 2019 a 2020. Rovnako spoločnosť prezradila, že celkovo má platforma App Gallery viac ako 530-miliónov aktívnych používateľov na mesačnej báze. Mimochodom, ku koncu februára minulého roka spoločnosť Huawei hlásila „len“ 400 miliónov aktívnych používateľov. Inými slovami v priebehu posledných 12 mesiacov platforma spoločnosti podrástla o viac ako 20%. Rovnako treba spomenúť, že spoločnosť v tom čase evidovala niečo málo cez 1-milión vývojárov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Huawei ďalej zverejnil, že distribúcia mobilných aplikácií naprieč App Gallery v roku 2020 bola vo všeobecnosti zvýšená o +83%. Konkrétne hovoríme o 384,4-miliardách stiahnutí aplikácií, či hier. V popredí tejto „expanzie“ sú najme hry, o ktoré vzrástol záujem  o ~500%. Len pre zaujímavosť, skokanmi roka boli hry ako AFK Arena, Asphalt 9: Legends, či Clash of Kings. S najnovšími číslami prišiel Richard Yu, riaditeľa spoločnosti HUAWEI Consumer Business. Na tému upozornil portál phonearena.com.

Yu ďalej dodal, že z App Gallery chcú vybudovať globálnu a inovatívnu platformu na distribúciu aplikácií, či hier. Zhan Zhe, riaditeľ Development Business Development at HUAWEI Consumer Business Group na margo App Gallery uviedol:

„Na konci roku 2019 malo 25 krajín po celom svete viac ako milión používateľov AppGallery. Toto číslo sa teraz zvýšilo na 42 a naďalej sledujeme silný rast na trhoch v Európe, Latinskej Amerike, Ázii a Tichomorí, na Strednom východe a v Afrike…“

Vlastníte aj vy smartfón z platformy App Gallery? Ako hodnotíte prechod od Mobilných služieb Google k Mobilným službám Huawei? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre