Aplikácia Správy (SMS) dostáva novú funkciu, ktorá jej chýbala ako soľ!

Google prichádza s novou funkciou pre RCS správy.

RCS Google spravy
Zdroj: Vosveteit.sk, Logo RCS správy (koláž)

Google sa neustále snaží zlepšovať svoje produkty a služby. Najnovšie sa zameriava na RCS (Rich Communication Services) – pokročilý protokol pre mobilné správy. Tento typ správ umožňuje používateľom komunikovať cez SMS, no komunikácia má formu a vlastnosti chatu ako napríklad v službe WhatsApp. No objektívne treba povedať, že RCS správam chýbajú niektoré z funkcií, na ktoré sme inak zvyknutí. Spoločnosť to ale postupne napráva. Google plánuje zaviesť novú funkciu, ktorá by mohla zefektívniť spôsob, akým používatelia komunikujú medzi sebou cez SMS. Táto nová funkcia sa týka doručenia a prečítania správ a bude mať zásadný vplyv na spôsob, akým používatelia komunikujú cez RCS, upozorňuje portál phonearena.com

Podobnosť s iMessage od spoločnosti Apple

Treba podotknúť, že funkcie a vlastnosti RCS správ sú dostupné len vtedy, ak používatelia medzi sebou komunikujú cez aplikáciu Google Správy a majú aktivovaný RCS štandard. Ak sa ku konverzácii pripojí používateľ iOS, všetky tieto skvelé funkcie, vrátane end-to-end šifrovania, sú zakázané.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Doteraz bolo možné v RCS vidieť, či bola správa odoslaná a doručená, avšak nebolo možné zistiť, či bola skutočne prečítaná. To sa však teraz mení, pretože Google pridáva novú funkciu umožňujúcu sledovať, kedy boli RCS správy prečítané. Táto nová funkcionalita sa bude podobať na funkciu, ktorú majú užívatelia aplikácie WhatsApp či Messenger od Facebooku.

Google sa ale snaží o zjednotenie, no zatiaľ neúspešne

Google tlačí na Apple, aby podporoval RCS aj na iOS a ukončil tak problémy, ktoré vznikajú, keď sa k skupinovému chatu pripoja používatelia s Androidom a iOS. Toto spôsobuje vypnutie špeciálnych funkcií iMessage a RCS, keď medzi sebou komunikujú s rozličným operačným systémom.

Aby sme ukázali na rozdielne časti, tak pri komunikácii medzi používateľmi iOS sa všetok text zobrazuje v modrom bublinovom texte. No ak sa do chatu pridá používateľ Androidu, text v bubline sa zmení na zelenú farbu. Tento fakt zdôrazňuje nedostatok podpory RCS od spoločnosti Apple, ktorý zhoršuje mobilné skúsenosti aj jej vlastných zákazníkov. Správy totiž nie sú nijako zvlášť chránené. Okrem toho používatelia prichádzajú aj o ďalšie funkcie. Google v minulom roku vytvoril video, ktoré sa vracia k reklamnej kampani Apple „Think different“ z doby pred iPhonom a zároveň poukazuje na to, že nedostatok podpory RCS brzdí mobilné skúsenosti aj vlastných zákazníkov spoločnosti.

Bohužiaľ to vyzerá tak, že snaha spoločnosti Google vychádza na zmar. Zároveň treba povedať, že nie príliš veľa spotrebiteľov vie, že RCS v službe Google Messages ponúkajú rovnaké funkcie ako iMessage od Applu. Preto niektorí používatelia Androidu radšej používajú aplikáciu na správy, ktorú majú predinštalovanú v smartfóne výrobcom. Ak chcete na svojom telefóne Android mať chatovaciu skúsenosť rovnocennú platforme iMessage od Apple, musíte si nainštalovať aplikáciu Google Messages (tiež známu ako Messages od Googlu), ktorú nájdete v obchode Obchode Play.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre