ANDROIDApple

Google obviňuje Apple zo šikanovania Android používateľov. Toto im robí!

Google hovorí, že Apple šikanuje Android používateľov. Poukazuje na správanie sa aplikácie iMessage, prostredníctvom ktorého vytvára tlak na Android používateľov.

Google a Apple sú technologickí rivali, ktorí medzi sebou bojujú na viacerých frontoch. Nájdu sa však i situácie, kedy nájdu prienik a spolu kooperujú. Toto však nie je najnovší prípad, na ktorý poukazuje portál The Wall Street Journal.

Podľa publikovaných správ, niektorí používatelia Android telefónov, najmä mladšie ročníky, sú považovaní za používateľov „druhej kategórie“ k čomu prispieva americký Apple. Pýtate sa, ako je to možné? Google poukazuje na problém s aplikáciou iMessage, ktorá je najpoužívanejšou aplikáciou na odosielanie sprav v Spojených štátoch. Od začiatku bol Apple kreatívny pri ochrane exkluzivity iMessage. Nezakázala výmenu tradičných textových správ s používateľmi systému Android, ale namiesto toho označila tieto správy inou farbou. Správy sa totiž zobrazujú v zelenej bubline a nie v natívnej modrej. Existujú tiež obmedzenia, pokiaľ ide o uskutočňovanie videohovorov FaceTime, zdieľanie reakcií alebo prvkov, ako sú Memoji.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

To zmenilo iMessage na symbol statusu medzi tínedžermi v USA, čo vytvorilo tlak zo strany mladých ľudí, aby si kupovali telefóny iPhone, tvrdí Google.

Google kritizuje Apple

Google na tento problém upozorňuje i prostredníctvom svojho oficiálneho Twitter účtu, kde uvádza, že:

„iMessage by nemal mať prospech zo šikanovania. Textové správy by nás mali spájať. Opravme to…“

Hiroshi Lockheimer, hlavný viceprezident pre Android, Chrome, Chrome OS, Play a Fotky Google, si v súvislosti s touto témou nedával servítku pred ústa. Uviedol, že používať tlak rovesníkov a šikanovanie ako spôsob predaja produktov je pre spoločnosť, ktorej základnou súčasťou marketingu je ľudskosť a spravodlivosť, neúprimné.

Sprístupni Apple iMessage pre Android požívateľov? Pravdepodobne nie

Dlhodobým riešením, o ktoré sa snaží Google je, aby Apple implementoval RCS štandard správ do iMessage. To by viedlo k „zrovnoprávneniu“ Android a iOS používateľov. To sa však podľa Lockheimera pravdepodobne tak skoro nestane, dôvodom je priaznivá pozícia aplikácie na trhu. Inými slovami, kým bude aplikácia jedným z hlavných lákadiel a atrakcií, Apple nemá dôvod na zmeny.

Rovnako treba uviesť, že Apple nemá v pláne v dohľadnej dobe sprístupniť natívnu aplikáciu iMessage pre Android telefóny. Vyplýva to z e-mailov, ktoré vyplávali na povrch počas eskalácie problémov so spoločnosťou Epic Games, kedy si vedúci pracovníci písali, že by to „prinieslo viac škody, ako pomohlo“. Rovnako jeden z riaditeľov spoločnosti uviedol, že „iMessage v systéme Android by jednoducho poslúžil na odstránenie prekážky pre rodiny s iPhone telefónmi, ktoré dávajú svojim deťom mobily s Androidom“.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close