Google prezrádza bližšie podrobnosti o prinesení Android aplikácií a hier do rozhrania Windowsu. Čo hovorí?

Otázkou už nie je, kedy uvidíme Android aplikácie a hry i v rozhraní Windowsu, ale kedy.

Android hry na Windowse_nahlad
Zdroj: Vosveteit.sk

Ešte začiatkom decembra minulého roka Greg Hartrell, produktový riaditeľ hier pre Android a Google prezradil, že pracujú na tom, aby priniesli Android hry a aplikácie i na Windows. Tieto slová prišli z ničoho nič a pre mnohých išlo o prekvapenie. Dôvodom je, že Google vo všeobecnosti, ak nemusí, tak svoje služby a aplikácie nesprístupňuje pre iné platformy, ako je tá ich. K tomuto kroku sa spoločnosť pravdepodobne uchýlila z dôvodu, že Microsoft a Amazon pracujú na spoločnom projekte, ktorého cieľom je prinesenie Amazon App obchodu s Androidom aplikáciami a hrami do prostredia operačného systému Windows.

Google potvrdzuje, že pacujú na hlbšom prepojení Androidu a Windowsu

Najnovšie spoločnosť Google prostredníctvom svojho blogu oficiálne potvrdzuje, že pracujú na prinesení Android aplikácií a hier do rozhrania Windowsu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google ďalej prezrádza, že prepojenie Android telefónu s Windows počítačom bude prebiehať prostredníctvom funkcie Fast Pair. Spoločnosť ďalej hovorí, že funkcia bude dostupnou zo začiatku pre vybrané počítače, nespresňuje však pre ktoré. Spoločnosť rovnako prezrádza, že na projekte pracujú spolu so spoločnosťami Acer, HP a Intel.

prepojenie Android a Windows platformy
Zdroj: Google

Stále nezodpovedanou otázkou je, kedy bude funkcia dostupnou pre používateľov. Google bohužiaľ neprezradil exaktný dátum, kedy funkciu sprístupnia. Spoločnosť však uviedla, že funkcia bude postupne zavádzanou v priebehu roka.

V závere treba uviesť, že Google je na ďalšie podrobnosti súvisiace s prepojením Android a Windows platformy skúpim. Hneď, ako budú dostupné nové správy ohľadne prepojenia platforiem, tak vás budeme o nich informovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre