APLIKÁCIE A HRYNávody

Ako môžete cez Google Mapy zistiť, či miesto, ktoré sa chystáte navštíviť je preplnené ľuďmi alebo nie?!

Pozrite sa, ako môžete pomocou funkcie Indikátora rušnosti v aplikácii Mapy odhaliť, či miesto, ktoré sa chystáte navštíviť je preplnené ľuďmi, alebo nie.

Google Mapy za posledné roky nadobudli mnoho nových a hlavne užitočných funkcií. To je pravdepodobne hlavný dôvod, prečo sú tak obľúbenými. Jednou z funkcií, ktorá vyčnieva nad ostatnými, je možnosť zistenia, či miesto ktoré sa chystáte navštíviť je práve rušným alebo nie.

Ako zistiť, či miesto ktoré sa chystáte navštíviť, je aktuálne rušným?

Ak sa chystáte navštíviť obchodné centrum, reštauráciu, alebo iné obdobné stredisko, či iné zariadenie, tak Mapy ponúkajú vcelku užitočnú funkciu, prostredníctvom ktorej môžete odhaliť, či dané miesto je práve rušným alebo nie. Rovnako si môžete i naplánovať cestu napríklad v čase, kedy sa v danej oblasti bude nachádzať málo ľudí.

Mapy Google
Mapy Google
Developer: Google LLC
Price: Free

K tejto funkcii sa je vcelku jednoduché dostať. Postačí vám k tomu vyhľadať prostredníctvom máp lokalitu, ktorú plánujete navštíviť. Ako sme vyššie naznačili, tak môže ísť o obchodné centrum, supermarket, parky či iné oblasti. Následne, ako môžete vidieť na snímke nižšie, tak potom ako kliknete na danú oblasť, mapy vám zobrazia informáciu, či je aktuálne miesto práve rušným, alebo nie.

Google Mapy_indikator rusnosti_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Rovnako vám do pozornosti dávame i to, že potom ako rozkliknete stav rušnosti, tak môžete okrem informácie v reálnom čase vidieť i odhad na najbližšie hodiny, ale aj dni, koľko ľudí a kedy sa bude v danej oblasti pravdepodobne nachádzať.

Google Mapy_indikator rusnosti_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Google tieto informácie zobrazuje na základe sledovania polohy Android zariadení pričom ich kombinuje s historickými dátami. Okrem iného jednou z ďalších zaujímavých funkcií, ktorá sa v aplikácii objavila len nedávno, je indikátor „návalu“ väčšieho množstva ľudí, ktorý sa však zobrazuje automaticky. Ako môžete vidieť nižšie na snímke obrazovky, tak v prípade ak priblížite mapu a zároveň je daná oblasť náhle preplnenou ľuďmi, tak uvidíte ikonu návalu.

Google Mapy_indikator rusnosti_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Poznali ste funkcie vyššie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close