ANDROIDSpravodajstvo

Aplikácia Správy od Google, ktorú pravdepodobne používate aj vy, dostane nové funkcie. Pozrite sa, aké!

Aplikácia Správy od Google už dávno neslúži iba na posielanie SMS. S novými aktualizáciami to je mimoriadne užitočná četovacia aplikácia.

Väčšina Android používateľov má vo svojom zariadení predinštalovanú aplikáciu Správy, ktorá je od Googlu. Často túto aplikáciu používame iba na SMS správy, no aplikácia Správy urobila za posledné roky mimoriadny pokrok a s nadchádzajúcimi aktualizáciami nás čakajú ďalšie skvelé novinky a vychytávky. Na tému upozornil web phandroid.com.

Google vo svojom najnovšom Android Feature Drop poukázal na veľké množstvo zmien, ktoré môžu rôzne aplikácie a služby očakávať. Jednou z týchto aplikácií je taktiež vyššie spomínaná aplikácia Správy. Tá svoje najväčšie zmeny odštartovala nedávno, kedy svojou aktualizáciu mimoriadne uľahčila komunikáciu s používateľmi Apple smartfónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalšie uľahčenie komunikácie s iPhonom

Stále sa však dolaďujú isté muchy. Zmizli totiž mimoriadne otravné správy, ktoré sa zjavili v prípade reakcie na vašu správu. Namiesto toho Google pridá rozšírenú ponuku reakcií na správu. S najnovšou aktualizáciu by taktiež malo byť uľahčené zdieľanie médií s používateľmi Apple zariadení.

Uľahčené zdieľanie médií bude zabezpečené cez Google Fotky, ktoré budú po novom zakomponované priamo v aplikácii Správy. Pri zdieľaní médií jednoducho vyberiete možnosť Fotky a zašlete požadovanú fotku či video. Médium bude zaslané v plnej kvalite a tým pádom nebude obmedzené kompresiou, ktorá musela spĺňať SMS štandard. To je ale zrejme všetko, čo môže Google urobiť pre uľahčenie komunikácie so smartfónmi iPhone. Kým Apple neprejde na RCS (Rich Communication Service), tak sa toho viac nebude dať spraviť.

google správy google fotky link
Zdroj: Google

Ďalšou novinkou by malo byť triedenie vlákien medzi pracovnými a osobnými. Táto možnosť síce už existuje istú dobu, no bola dostupná iba pre vybrané zariadenia. Teraz by mala byť postupne uvoľňovaná pre všetkých.

google správy rozdelenie správ
Zdroj: Google

No a nezabudlo sa ani na zábudlivcov. Ak otvoríte vlákno v aplikácii Správy a daná osoba má narodeniny, tak sa vám zobrazí v hornej časti obrazovky správa. Okrem iného svoje emócie budete môcť vyjadriť oveľa lepšie, pretože Google pridá viac ako 2000 nových emoji.

google správy narodeniny
Zdroj: Google

Všetky tieto novinky bude Google zavádzať postupne a mali by sme sa ich dočkať v priebehu nasledujúcich týždňov. A aký máte názor na aplikáciu Správy vy? Používate ju aj na četovanie, alebo iba na nevyhnutné SMS správy? Podeľte sa so svojim názorom v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close