Aplikácia Správy od Google dostane ďalšiu užitočnú funkciu, ktorá umožní kategorizovať prijaté správy

Funkcia bola doposiaľ uvoľnená pre prvých testerov. Pozrite sa, ako má fungovať

RCS Google spravy
Zdroj: Vosveteit.sk, Logo RCS správy (koláž)

Nie tak dávno sme písali o novej funkcii pre aplikáciu Správy, ktorá je schopnou mazať takzvané OTP správy.  Najnovšie môžeme čítať o ďalšej užitočnej funkcii, ktorá je už dostupnou pre prvých používateľov. Na tému upozorňuje portál gadgets.ndtv.com.

Kategorizácia správ

Portál konkrétne upozorňuje na to, že Google začal distribuovať pre prvých používateľov funkciu, prostredníctvom ktorej je možné kategorizovať správy. V praxi to znamená, že používateľ vo vrchnej časti aplikácie uvidí viacero kategórií správ rozdelených do rôznych sekcií. Napríklad Osobné, Transakcie, OTP, Ponuky a podobne. Pre lepšiu ilustráciu si môžete pozrieť náhľad nižšie. Následne, potom ako používateľ klikne na nejakú kategóriu, tak by malo dôjsť k vyfiltrovaniu správ.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Kategorazicazia správ v aplikácii Spravy od Google_1 (1)
Zdroj: Twitter (Abdulla Niyaz)

Portál ďalej dodáva, že túto funkciu je možné prostredníctvom nastavení aplikácie aj vypnúť. Zároveň, že používateľ bude môcť premiestňovať správy medzi jednotlivými kategóriami, ak by automatické zariadenie zlyhalo a zaradilo by prijatú správu do nesprávnej kategórie. Abdulla Niyaz, ktorý na funkciu upozornil však píše, že aktuálne funkcia presunutia správ do inej kategórie nefunguje. Google tak zjavne začal s distribúciou tejto funkcie len pre prvých testerov aplikácie.

Zároveň musíme dodať, že aktualizáciu s touto funkciou v našom regióne zatiaľ neevidujeme a to ani v BETA programe. V každom prípade, pravdepodobne v najbližších dňoch až týždňov by mohla byť dostupnou naprieč viacerými regiónmi. Uvítali by ste ju?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre