APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindows

Aplikácia Kalkulačka vo Windows 10 už čoskoro obdrží podporu grafického režimu

Rozhodnutie spoločnosti Microsoft, zverejniť zdrojový kód aplikácie Kalkulačka vo Windows 10 na GitHube, prináša prvé ovocie. Vývojári a používatelia sa za necelý mesiac naozaj vyšantili a spoločnosti Microsoft priniesli viac ako 30 návrhov, ako Kalkulačku vylepšiť. Jedným z nich bolo aj pridanie vykresľovania grafov, ktoré si na GitHube získalo obrovskú popularitu nie len od používateľov, ale aj od vývojárov priamo z Microsoftu.

Grafický režim už čoskoro

Ako uvádza zahraničný portál ZDNet, návrh pridať grafickú kalkulačku už schválil jeden z vývojárov spoločnosti Microsoft. Grafický režim sa taktiež nachádza aj v sledovači budúcich funkcií pre aplikáciu a aktuálne je v predprodukcii. I keď pridanie tejto funkcie ešte nejaký čas potrvá, určite to nebude viac ako pár mesiacov, čo sa funkcia dostane aj medzi bežných používateľov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hlavné ciele režimu grafickej kalkulačky:

  • Poskytnutie skvelej skúsenosti z grafickej kalkulačke v aplikácii Windows Kalkulačka
  • Podpora všetkých spoločných základných učebných osnov v USA
  • Schopnosť vytvárať a interpretovať funkcie
  • Pochopiť lineárne, kvadratické a exponenciálne modely
  • Trigonometrické funkcie
  • Zdôvodnenie rovníc a nerovníc

Grafický režim v aplikácii Kalkulačka pre Windows 10 by tak mal umožniť vykresľovať jednu či viac rovníc, vizualizovať interakcie medzi čiarami, upravovať prehliadač grafov a skúmať rôzne časti funkcie a ďalšie. Grafy by taktiež mohli byť exportované do iných aplikácií, či do balíka aplikácií Office alebo Microsoft Teams.

Nudná kalkulačka bude onedlho nabitá novými funkciami

Zverejnenie zdrojového kódu bolo určite výborné rozhodnutie a v budúcnosti môžeme očakávať, že aplikácia obdrží naozaj veľké množstvo nových funkcií, na ktoré ste si doteraz museli sťahovať prídavné aplikácie.

Zdroj: ZDNet.com, úvodný obrázok (GitHub)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close