APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Aplikácia Fotografie prechádza ďalšou zásadnou zmenou. Aktualizácia prináša nové funkcie a animácie v aplikácii

Aplikácia Fotografie, ktorá je súčasťou operačného systému Windows 10, prešla v posledných mesiacoch viacerými zmenami. Najväčšia zmena sa týkala hlavne používateľského rozhrania a dizajnu celej aplikácie, no Microsoft samozrejme pridal aj zopár ďalších funkcií, vďaka čomu sa aplikácia stala ešte obľúbenejšia. Pred koncom roka 2017 Microsoft predstavil ďalšie funkcie, ktoré sú už dnes súčasťou aplikácie, ktorá je ale zatiaľ dostupná iba pre Windows 10 Fast Ring Insiderov. Microsoftu zrejme pár nových funkcií nestačilo a ide na to naozaj zhurta. V poslednej aktualizácii sa do aplikácie dostali ďalšie nové funkcie a úplne nové animácie niektorých prvkov používateľského rozhrania, ktoré aspoň podľa nás, zásadne vylepšujú celkový vzhľad aplikácie.

Mnoho funkcií je žiaľ aj tak skrytých a nemajú ku nim prístup ani samotní Insideri vo Fast Ringu. Keď je ale človek šikovný, dokáže sa vysporiadať aj sám a vďaka stránke Aggiornamentilumia sa spoločne môžme pozrieť na to, čo si pre nás Microsoft pripravuje a ako budú nové funkcie a animácie vyzerať v praxi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nový prehliadač fotografií a videí

Zdroj: Mspoweruser
  • Jednou z najzásadnejších zmien bude nový prehliadač fotografií a videí. V budúcnosti by sa mala na spodku obrazovky nachádzať zmenšená galéria ďalších a predošlých obrázkov, vďaka čomu by sa medzi vybranými fotografiami vedel používateľ rýchlo preklikávať. Nová galéria v spodnej časti by mala nahradiť nudné šípky, ktoré sú súčasťou všetkých prehliadačov fotografií už od nepamäti.

3D textové animácie v obrázkoch

Zdroj: Mspoweruser
  • Súčasťou najnovšieho Fast Ring buildu sú aj dve nové funkcie. Funkcie „Pridať 3D efekty“ a „Vložiť animovaný text“ sú dostupné cez možnosť Upraviť a vytvoriť. Pokiaľ všetko pôjde hladko, táto funkcia by sa mala medzi bežných používateľov dostať už čoskoro.

Animácie niektorých prvkov

Zdroj: Mspoweruser
  • Síce sa nejedná o nič revolučné, no ide o naozaj pekný posun vpred. Microsoft sa snaží aplikáciu osviežiť  a prináša nové animácie aj do tých najdetailnejších prvkov.

Remix 3D efekty pre fotografie

Zdroj: Mspoweruser
  • Microsoft už pred takmer rokom predstavil novú funkciu Remix 3D a momentálne to vyzerá tak, že ju konečne priamo implementoval aj do aplikácie Fotografie.

Nové funkcie vyhľadávania

Zdroj: Mspoweruser
  • S nadchádzajúcou aktualizáciou sa do aplikácie dostane aj nová funkcia „Prispieť k zlepšeniu výskumu pre všetkých“. Táto funkcia umožní Microsoftu zbierať údaje, ktoré majú byť použité na vylepšenie celkového vyhľadávania pre všetkých používateľov. Pre tých, ktorí sa boja o svoje súkromie: Áno, v nastaveniach sa dá táto funkcia vypnúť jedným kliknutím.

Ďalšie zmeny v aplikácii

  • Vylepšenia pre stránku „Uložené“.
  • Vylepšenia možnosti vyhľadávania fotografií a videí. (Predvolene zapnuté)
  • Aktualizované právne zmeny pre nový rok 2018. (Predvolene zapnuté)
  • Vylepšenia rozhrania pre úpravu videa. (Predvolene zapnuté)
  • Schopnosť ukladať výtvory na OneDrive. (Skryté)

Ako sme už spomínali vyššie, niektoré funkcie sú stále skryté a Microsoft ich Insiderom vo Fast Ringu odhalí až v ďalších aktualizáciách.

Zdroj: Mspoweruser

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close