Anonymous tvrdia, že získali prístup k internému televíznemu systému Kremľa. Hovoria, že prezradia ich tajomstvá

Slová hackerov nie je možné aktuálne overiť. Vyhrážajú sa však, že zverejnia „tajomstvá Kremľa“.

Anonymous sa naburali do internych televiznych systemov Kremla
Zdroj: Anonymous (Twitter)

Hackerský kolektív Anonymous už viackrát preukázal svoje kvality. Spomenúť môžeme napríklad únik dát z Ruskej centrálnej banky, či nabúranie sa do systémov konzorcia VGTRK. Pre tých, ktorí nevedia, tak VGTRK je štátom vlastnená mediálna spoločnosť, ktorá zastrešuje stovky miestnych, ale aj medzinárodných médií vrátane tlačovej agentúry Sputnik, či televízneho kanálu Rossiya 1.

„Zverejnime vaše tajomstvá“ hovoria hackeri

Najnovšie hackerská bunka @Thblckrbbtworld, ktorá sa hlási ku skupine Anonymous hovorí, že sa im podarilo vniknúť do interného televízneho systému Kremľa. Hackeri hovoria, že „sú vo vnútri hradu“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Anonymous oznámili tento kybernetický útok prostredníctvom tweetu nižšie.

Spolu s vyhlásením, ktoré publikovali hackeri prostredníctvom sociálnej siete, môžeme vidieť aj video, ktoré sa javí ako z rokovania kremeľskej vlády. Vo tweete ďalej píšu:

„Neprestaneme, kým neprezradíme všetky vaše tajomstvá. Nebudete nás môcť zastaviť. Teraz sme vo vnútri hradu, Kremeľ.“

Záverom treba ale uviesť, že aktuálne nevieme overiť pravosť zverejnených informácií. A preto budeme netrpezlivo čakať, či hackeri zverejnia ohľadne tohto kybernetického útoku ďalšie podrobnosti. Na druhej strane je potrebné uviesť, že spracovanie súborov, ku ktorým sa dostali, môže niekoľko dní trvať. Rovnako to bolo aj v prípade prelomenia systémov konzorcia VGTRK, kde až niekoľko dní potom, ako oznámili, že sa nabúrali do systémov konzorcia, publikovali prvé dáta.

Len pre pripomenutie, hackerský kolektív @Thblckrbbtworld bol kolektívom, ktorý sa nabúral aj do systémov Ruskej centrálnej banky.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre