Anonymous hackli významnú ruskú firmu: Tento útok môže zavariť mnohým miestnym oligarchom!

Hackerský kolektív Anonymous zverejnil 1 TB dát zo serverov známej ruskej právnickej firmy, ktorá sa angažuje aj v oblasti protikorupčného práva.

Anonymous Putin_rusko
Zdroj: flickr.com (Antonio Marín Segovia) (CC BY-NC-ND 2.0 DEED), Anonymous (Twitter)

Hackerský kolektív Anonymous dáva ruskej IT infraštruktúre riadne zabrať. V priebehu včerajšieho dňa sme vás informovali o úniku stoviek gigabajtov dát zo serverov spoločnosti Vyberi Radio. Ide o jednej z najväčších mediálnych holdingov v Rusku, ktorý zdržuje viac ako 100 regionálnych rozhlasových staníc.

Anonymous znova udreli

Neubehol riadne ani jeden deň a Anonymous opäť udreli. Tentokrát publikovali približne 1 TB dát zo spoločnosti Rustam Kurmaev and Partners, ktoré sú dostupné prostredníctvom serverov DDoSecrets.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„PRÁVE TERAZ: #Anonymous zverejnil terabajt údajov a e-mailov od Rustama Kurmaeva and Partners (RKP Law), ruskej právnickej firmy, ktorá spolupracuje s významnými bankovými, mediálnymi, ropnými a priemyselnými firmami a štátnymi aktérmi vrátane amerických spoločností. #OpRussia“, píšu hackeri v príspevku nižšie.

Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o spoločnosť s viac ako 20 ročnou praxou, ktorá zastupuje necelých 500 klientov. Medzi klientov právnickej firmy patria spoločnosti ako Ikea, Volkswagen Group, Panasonic, Caterpillar, Gilette, Citibank, Mars, VimpelCom, 2×2 Channel, či najväčšia ruská banka Sberbank.

Za kybernetickým útokom stojí hackerský kolektív Booda. Ide o hackerov, ktorým sa nedávno podarilo napríklad hacknúť spoločnosť Metprom, ktorá patrí pod krídla konzorcia Gazprom. V tomto prípade zverejnili viac ako 180 GB materiálov.

Samozrejme, preštudovanie materiálov, ktoré hackeri publikovali v súvislosti s hacknutím právnickej firmy, potrvá najmenej niekoľko týždňov, ak nie mesiacov. Na druhej strane treba povedať, že neskoršia analýza dokumentov môže priniesť zaujímavé informácie. Dôvodom je, že spoločnosť sa špecializuje na riešenie obchodných sporov, sporov v oblasti nehnuteľností a stavebníctva, firemných sporov, ako aj sporov zahŕňajúcich trestnoprávnu obranu podnikania, pričom systematicky vytvára komplexnú obrannú stratégiu pre firemných manažérov a vrcholových manažérov vo všetkých fázach trestného procesu. Rovnako ide o spoločnosť, ktorá sa angažuje aj v oblasti protikorupčného práva.

Záverom treba prízvukovať, že hackerský kolektív Anonymous vyhlásil Putinovmu režimu vojnu na kybernetickom fronte potom, ako Rusko napadlo nášho východného suseda. Hackeri zároveň deklarovali, že pokiaľ Rusko nestiahne posledného vojaka z Ukrajiny, tak kybernetické útoky budú pokračovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre