Spravodajstvo

Anonymous hackli tisícky bezpečnostných kamier naprieč Ruskom. Spolu s videami môžeme vidieť aj „štipľavé“ odkazy

Hackeri z Anonymous hackli tisícky bezpečnostných kamier naprieč Ruskom. Okrem živého prenosu, čo sa deje v Rusku, hackeri informujú Rusov o dianí na Ukrajine.

Zatiaľ, čo pred niekoľkými týždňami hackerov z Anonymous poznala najmä odborná verejnosť, tak dnes je tomu úplne inak. Dôvodom je vojenský konflikt na Ukrajine vyvolaný Ruskom. Hackeri krátko po začatí invázie oznámili, že sa zapájajú do konfliktu s cieľom, aby pomohli Ukrajincom na kybernetickom fronte.

Medzičasom sa hackerom z Anonymous podarilo odhaliť nielen viacero dokumentov, napríklad ako funguje Roskomnadzor, miestny úrad regulujúci média, ale aj pobočku ruského najväčšieho producenta ropy. Rovnako treba spomenúť aj to, že hackerom sa podarilo nabúrať do systémov štátnych televízií, prostredníctvom ktorých pustili bežným Rusom zábery z Ukrajiny, aby videli, aké zverstvá vykonáva Putinov režim u ich susedov. Samozrejme, tých útokov bolo výrazne viac, pričom hackeri zhodili aj viacero štátom ovládaných médií, ale aj stránky Federálnej bezpečnostnej služby Ruska, či Roskosmosu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Za hranicou nepriateľa“: Anonymous hackli tisícky bezpečnostných kamier

Najnovšie hackeri oznamujú, že sa im podarilo nabúrať tisícky bezpečnostných kamier naprieč Ruskom.

Všetky nabúrané kamery, ku ktorým sa im podarilo získať prístup, môžeme nájsť na stránke behindenemylines.live. Potom, ako si otvoríte stránku, tak v bočnom paneli nájdete kamery rozdelené do viacerých kategórií. Ide napríklad o kamerové zráznymi zo škôl, kancelárií, reštaurácií, priemyselné kamery a podobne.

behindenemylines-live-2022-03-17-07_40_25
Zdroj: behindenemylines / printscreen

Na všetkých týchto záznamoch, okrem živého prenosu zo sledovaného miesta, môžeme vidieť aj rôzne odkazy. Najčastejšie hackeri píšu o tom, čo sa deje na Ukrajine s cieľom, aby šírili informácie. Dôvodom, prečo tieto správy píšu je, že naprieč Ruskom aktuálne panuje cenzúra. Mnoho médií muselo ukončiť svoje pôsobenie, lebo písali o „špeciálnej vojenskej operácii“, ako o vojne, či invázií. Rovnako treba spomenúť, že miestne média môžu v súčasnosti publikovať len správy o vojne, ktoré pochádzajú z ruských oficiálnych zdrojov. V inom prípade, prevádzkovateľom médií hrozí väzenie.

Rovnako treba uviesť, že kamerové záznamy na stránke behindenemylines.live sú priebežne aktualizované. Znamená to, že záznamy jednak pribúdajú, ale aj ubúdajú v závislosti od toho, či k ním majú hackeri aj naďalej prístup.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close