Ani MIUI 12.5 nie je bezchybné: Toto sú najčastejšie problémy systému po aktualizácii

MIUI 12.5 v sebe skrýva niekoľko chýb, ktoré sa objavujú u viacerých modelov. Pozrite sa na prehľad tých najčastejších problémov.

MIUI 12.5_aktualizacia ako nainstalovat
Zdroj: YouTube (Technolobe)

Keď nám spoločnosť Xiaomi pred pol rokom predstavovala najnovšiu nadstavbu MIUI 12.5, sľubovala nám čistejšie prostredie s lepšou optimalizáciou. Chyby však skľučujú i túto nadstavbu a i keď nie sú také závažné, dokážu byť pekne otravné. Portál Xiaomiadictos.com sa nám pozrel na tie najčastejšie a ak sa vám blíži aktualizácia pre váš smartfón na „polovičnú“ nadstavbu, mali by ste vedieť, do čoho idete. Upozorňujeme však, že nie všetky smartfóny trpia týmito problémami a možno práve u vás sa nemusia prejaviť.

Problémy s volaniami a konektivitou

Nemožnosť uskutočnovať telefónne hovory je jedným z najzávažnejších problémov nadstavby MIUI 12.5. Chyba bola zaznamenaná na modeloch Mi 10 a Redmi Note 10S, pričom oba smartfóny hlásia i problémy s pripojením k WiFi či mobilným dátam.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Náhle vypínanie obrazovky pri obdržaní notifikácie

Problémy s notifikáciami trápia viaceré smartfóny, medzi ktoré sa radí napríklad Poco F3, Mi 10T, Mi 10T Pro, Redmi Note 10 Pro a Redmi Note 10S. Z vlastnej skúsenosti však môžeme potvrdiť, že u nás sa problém neprejavil a Xiaomi by už malo aktívne pracovať na opravnej aktualizácii.

Spomaľovanie smartfónov

Nadstavba MIUI 12.5 bola prezentovaná ako plynulá a čistá vďaka možnosti odstránenia bloatware. To však nie je prípadom u modelov Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro. Majitelia zariadení hlásia ich spomalenie a práve to je dôvodom, prečo spoločnosť aktualizáciu stiahla z obehu a na probléme pracuje.

Problémy s dotykovou obrazovkou

Problémy s dotykom trápia model Mi 11 Lite 4G nielen s nadstavbou MIUI 12.5, ale i v jej predchádzajúcich verziách. Rovnako ako v predošlých prípadoch však developerský tím MIUI už na probléme pracuje a oprava problému je v dohľadnej dobe.

Zaberanie množstva pamäte a pády centra ovládania

Ako veľmi dobre viete, vo vašej pamäti sa nachádza i časť vyhradená i pre „Ostatné“. Súbory v tejto časti pamäte nie sú nijako klasifikované a v prípade MIUI 12.5 nadstavba dokáže túto časť zabrať natoľko, že vám neostane vôbec žiadne voľné miesto v pamäti. V určitých prípadoch však majitelia smartfónov hlásia napríklad pády centra ovládania či MIUI Aktualizácie, ktorá slúži k aktualizáciám smartfónu. Okrem toho v prípade modelu Redmi Note 8 Pro táto MIUI Aktualizácia zmizla úplne a spoločnosť sa k tomu zatiaľ nevyjadrila.

Je váš smartfón už aktualizovaný na najnovšiu verziu MIUI 12.5? A evidujete nejaké problémy i vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre