ANDROIDSpravodajstvo

Android Q: pozrite si prehľad piatich najzaujímavejších noviniek, ktoré budú v novom Androide

Android Q sa nezastaviteľne blíži. Pozrite si prehľad tých najočakávanejších piatich noviniek, na ktoré sa môžeme tešiť v najbližšej veľkej aktualizácii

Android Q pomaly, ale isto klope na dvere. Novú verziu operačného systému Android môžeme očakávať v 3. kvartáli tohto roka, teda v priebehu najbližších 2 mesiacov. A práve preto sme sa rozhodli Vám priniesť prehľad 5 zaujímavých funkcií, ktoré by nemali chýbať v nadchádzajúcej veľkej aktualizácii. Na tému upzorňuje portál Androidauthority.com.

Android Q dostane Tmavý režim

Tmavý režim, funkcia, na ktorú sa teší väčšina z nás. Niekoľko výrobcov ju už implementovalo do svojich nadstavieb. Dobrým príkladom je spoločnosť Xiaomi, ktorá tmavý režim predstavila pred pár mesiacmi. Väčšina ostatných používateľov mobilných smartfónov iných značiek, však na túto funkciu aj naďalej čaká. Jedná sa o funkciu, ktorá zmení svetlé rozhranie na tmavé. Ťažiť z tmavého rozhrania budú hlavne používatelia zariadení s Amoled displejom, tie totiž v prípade zobrazovania čiernej sú vypnutými, na rozdiel od LCD panelov, ktoré aktívne podsviecujú každý pixel. Na konci dňa sa tak predĺži výdrž batérie, a zároveň budú Amoled displeje menej namáhané.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google Chrome tmavy rezim Android
Zdroj: VoSveteIT.sk

Nová ponuka zdieľania súborov

Mnoho používateľov aktuálne možnosti zdieľania súborov kritizuje. Dôvodom nie je ani tak funkcionalita, ale skôr rozhranie. Google na to samozrejme reaguje najlepšie ako môže – kompletne prekopal ponuku možností zdieľania súborov.

Android Q nova ponuka zdielania suborov
Zdroj: androidauthority.com

Režim sústredenia

Až sa čudujeme, že to Google nenapadlo skôr. Jedná sa o  funkciu, resp. režim, pri ktorom sa vypnú používateľom notifikácie a upozornenia z vybraných aplikácií (pozn. redakcie: používatelia budú mať možnosť nastaviť, ktorým aplikáciám chcú, resp. nechcú povoliť notifikácie).

Štandardizovaný formát pre hĺbku ostrosti

Android Q tiež prinesie nový štandardizovaný formát hĺbky ostrosti (Dynamic Depth Format). Vďaka tomu budú môcť byť dáta z  fotoaparátov použité aj v aplikáciách tretích strán. Vo výsledku tak budú môcť aplikácie tretích strán lepšie pracovať napríklad s obľúbenými bokeh efektami, s možnosťami odstránenia pozadia, a podobne.

mozo-kryt-lumia-950-kamera
Zdroj: VoSveteIt.sk

Nový správca súborov

Hoci aj dnes Google ponúka vlastného správcu súborov, tak aj napriek tomu nie je nijak zvlášť obľúbeným. Dôvodom je jeho rozhranie, ktoré nie je najideálnejším, a  preto väčšina z nás sa uchyľuje k aplikáciám tretích strán. Google to však chce zmeniť, Správcu súborov prekopal od základov. Prinesie kompletne nové používateľské rozhranie, univerzálny panel vyhľadávania, rýchly prístup k aplikáciám a ďalšie funkcie.

Android Q novy spravca suborov_1
Zdroj: androidauthority.com
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close