Android 12 pravdepodobne ponúkne flexibilnejšie možnosti pridávania nových emoji

Už nebudeme musieť čakať na veľké systémové aktualizácie, aby sme dostali nové emoji

Android 12 Emoji
Zdroj: unsplash.com (Denis Cherkashin)

Unicode je konzorcium, ktoré spravuje emoji pričom každoročne uvoľňuje novú sadu aktualizovaných smajlíkov, s ktorými sa môžeme stretávať, či už v našich smartfónoch, tak aj na počítačoch. Nové emoji sa však do rozhrania Android smartfónov dostávajú s výrazným oneskorením (s výnimkou aplikácií). To by sa príchodom Androidu 12 mohlo zmeniť. Na tému upozorňuje portál AndroidPolice.com.

Android 12 prinesie zmeny k lepšiemu

V súčasnosti sa nové emoji dostávajú do rozhrania len prostredníctvom veľkých systémových aktualizácií Androidu. To by sa však mohlo zmeniť. Spoločnosť Google plánuje zmeniť zabehnuté koľaje spôsobu aktualizácie tejto časti Androidu. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V súčasnosti Android ukladá emoji do systémových oddielov spolu aj s písmom (pozn. redakcie: ide o takzvané patrície). V praxi to znamená, že je potrebné spraviť aktualizáciu systému, ak majú byť pridané nové emoji, prípadne odstránené, či upravené tie staré. Tento spôsob aktualizácií je vcelku neefektívny keď zoberieme do úvahy, že výrobcovia smartfónov uvoľňujú aktualizácie pomocou OTA niekoľkokrát do roka. 

Google aktuálne vyvíja riešenie, ktoré odstráni emoji zo systémového oddielu, pričom ich chce premiestniť do dátových oddielov, prostredníctvom ktorých ich je možné aktualizovať bez potreby aktualizácie celého systému, či prostredníctvom rootu (takzvaného odomknutia) zariadenia.

Prvé náznaky, že Google na tomto spôsobe aktualizácií emoji pracuje, sa objavili ešte v minulom roku. Avšak išlo len o útržky kódu, z ktorých nebolo jasné, v akom stave je celý projekt. Najnovšie dostupné informácie však naznačujú, že ku zmenám by mohlo dôjsť ešte pred uvoľnením oficiálnej verzie Androidu 12. Prítomnými by mohli byť už pri uvoľnení novej vývojárskej verzie operačného systému. Inými slovami, ďalšia veľká aktualizácia operačného systému Android, by mohla priniesť žiadané zmeny a väčšiu flexibilitu. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre