Android 10: Samsung vylúčil dostupnosť najnovšieho Androidu pre 2 vlajkové smartfóny

Samsung Galaxy S8 a Galaxy Note 8 nedostanú aktualizáciu na najnovšiu verziou Androidu 10, a to aj napriek tomu, že ide o vlajkové smartfóny.

One UI 2 a Android dostupnost pre samsung telefony
Zdroj: Vosveteit.sk

Android 10 sa pomaly, ale isto rozširuje naprieč viacerými zariadeniami a výrobcami smartfónov. Nie tak dávno sme Vás informovali napríklad o dostupnosti najnovšie verzie operačného systému Android pre zariadenia ako Nokia 6.1, Nokia 6.1 Plus, Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi A2, Samsung Galaxy Note 9 a ďalšie.

Najväčší výrobca smartfónov na svete, spoločnosť Samsung ešte koncom novembra minulého roka zverejnila oficiálny zoznam so zariadeniami, pre ktoré bude dostupná aktualizácia s Androidom 10 a nadstavbou One UI 2.0. V tom čase sa zvrhla  kritika smerom ku spoločnosti, že neplánuje aktualizovať smartfóny Galaxy S8 a Galaxy Note 8 na Android 10. Ide o vlajkové smartfóny Samsungu, ktoré boli predstavené ešte v roku 2017 (Android 10 bol predstavený v roku 2019). Jeden z používateľov fóra Reddit dostal v priebehu januára prostredníctvom podpory Samsungu odpoveď na dotaz týkajúci sa dostupnosti aktualizácie pre spomínané zariadenia, že budú aktualizované.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Android 10_Reddit_aktualizacia pre Galaxy S8 a Galaxy Note 9
Zdroj: reddit.com

Táto odpoveď obletela celý technologický svet a zároveň ukľudnila majiteľov týchto vlajkových smartfónov. Nuž, vyzerá to tak, že slová z podpory Samsungu sa nakoniec nenaplnia. Portál Sammobile.com prišiel so správami, v ktorých píše, že aktualizácia s najnovším Androidom 10 a nadstavbou One UI 2.0 nebude dostupná pre dané zariadenia.

Sammobile.com hovorí, že  dostal túto informáciu počas udalosti Samsung Unpacked, ktorá sa konala v prvej polovici tohto mesiaca. Galaxy S8 a Galaxy Note 8 mali už prejsť svojim „životným“ cyklom v podobe dvoch veľkých aktualizácií, z Androidu 7 na Android 8 Oreo a neskôr na Android 9 Pie.

Na druhej strane spoločnosť dodala, že zariadenia budú aj naďalej dostávať bezpečnostné záplaty. Druhým dychom však treba dodať, že spoločnosť garantuje aktualizácie smartfónov len po dobu dvoch rokov od predstavenia. Inými slovami, je možné, že sa pomaly, ale isto blíži aj koniec bezpečnostných záplat.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre