Americké ministerstvo obrany kvôli bezpečnosti prechádza na Windows 10

Zdroj: vlastný

V dôsledku katastrofy počítačového útoku WannaCrypt vo Veľkej Británii sa teraz aj čitatelia v USA obávajú, či je ich vláda pripravená na podobné útoky. Najvyššou prioritou výkonného riaditeľa informačného oddelenia ministerstva obrany je získanie najnovšieho a najbezpečnejšieho operačného systému od Microsoftu.

Zastarané vládne systémy

V čase, keď sa iba zavádzala technológia a používali sa iba vládne systémy, už vtedy boli zastarané, potvrdzuje bývalý šéf informatiky ministerstva obrany Terry Halvorsen. Teraz, keď samotný Pentagon prejde na dostupnú technológiu, približne 90 percent operačných systémov ministerstva bude Windows 10.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jednou z priorít ministerstva obrany je presadiť prechod na operačný systém Windows 10 od Microsoftu do konca tohto kalendárneho roka. Existujú plány na implementáciu platformy Defense Enterprise Office, ktorá sa snaží integrovať platformy na správu hlasu, e-mailu, videa a obsahu, ako aj komunikačné nástroje do jedného jednotného klienta. Priority počítačovej bezpečnosti na ministerstve obrany zahŕňajú tiež snahy o zníženie počítačových útokov a pochopenie infraštruktúry informačných technológií oddelenia.

Zdroj: executivegov.com, vlastný (obrázok)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre