Američania o pár hodín pošlú na rakete spoločnosti SpaceX kozmonautov na ISS. Tu môžete sledovať živý prenos!

Dnes vo večerných hodinách môžete sledovať let rakety spoločnosti SpaceX, ktorý má dopraviť Američanov na ISS

spacex
Zdroje: SpaceX

Dnešný deň je pre americkú NASA a spoločnosť SpaceX vcelku výnimočný. Dôvodom je, že dnes vo večerných hodinách nášho času, 22:33, sa uskutoční let rakety a kapsule Crew Dragon s dvojicou kozmonautov na medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

 

Piloti, ktorí poletia do vesmíru sú Dough Hurley a Bob Behnken. Ide vcelku o skúsených kozmonautov, ktorí strávili vo vesmíre približne po 29 dní. Vo svojej podstate by mali byť niečo ako „kontrolóri“, ide totiž o finálny test spoločnosti SpaceX, ktorý ak dopadne dobre, tak spoločnosť dostane od americkej NASA zákazku v objeme ~2,6 miliardy dolárov. Zároveň sa Američania stanu viac nezávislí od ruskej rakety Sojuz, ktorú v súčasnosti využívajú na lety do vesmíru.

Čo stojí miestenka na ruskom Sojuze? NASA zaplatila riadny balík peňazí

Let je okrem iného výnimočný aj tým, že ide o prvý let tohto druhu z územia USA od roku 2011 s ľudskou posádkou. Samotný let môžete sledovať prostredníctvom viacerých kanálov, ktoré NASA zdieľala v priebehu včerajšieho dňa. Využiť však môžete aj Youtube kanál nižšie, kde bude NASA premietať živý prenos.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre