OperátoriSpravodajstvo

AKTUÁLNE: Veľký operátor predstavil „Rýchlu SIMku“. Úplne prekopáva spôsob kúpy a aktivácie SIM karty

Jeden z najväčších mobilných operátorov predstavil Rýchlu SIMku. Pri kúpe SIM karty a jej aktivácii, sa vyhnete návšteve pobočky či komunikácii s kuriérom.

Možno sa vám už stalo, že ste si potrebovali kúpiť SIM kartu do nového smartfónu alebo do ďalšieho zariadenia a hneď ju používať, no dlhé čakanie na pobočke operátora vás od toho odradilo. Prípadne, ste chceli prejsť od jedného operátora k druhému.

Ak chceme používať aj služby druhého operátora alebo sa rozhodneme pre prechod ku konkurencii, tak väčšinou musíme zavítať na pobočku, vystáť si radu a následne vypodpisovať kvantum dokumentov. Tento proces nám môže kľudne zabrať aj niekoľko hodín. Alternatívne to môžeme vybaviť aj online, no musíme si počkať na kuriéra a to aj niekoľko dní, kým nám doručí zmluvu spolu so SIM kartou. Zväčša potom ešte nejaký ten deň trvá, kým sa SIM karta stane aktívnou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Veľký operátor zavádza „Rýchlu SIMku“

Práve na vyššie popísaný problém reaguje operátor 4ka, ktorý zavádza nový produkt, takzvanú Rýchlu SIMku. Cieľom tejto služby je zredukovať potrebný čas na kúpu a aktivovanie novej SIM karty, resp. na prenos čísla.

„Predstavte si, že súrne potrebujete novú SIM kartu s veľkým objemom dát do nového mobilu či tabletu. Všetci si pamätáme, že v starých časoch to znamenalo cestu do pobočky mobilného operátora, kde si zákazník musel počkať často v dlhom rade a potom prácne niekoľko minút s pracovníkom vypĺňať dokumentáciu. Ak nebývate v meste, bola to ešte väčšia oštara a náklady na cestu,“ hovorí Andrea Čagalová, manažérka pre produkt a propozície 4ka.

Operátor hovorí, že v spolupráci s viacerými partnermi, ako sú napríklad obchody Alza, Agem Computers, ŠEVT, Fax Copy či EcoPhone, výrazne zjednoduší kúpu a aktivovanie novej SIM karty. Okrem iného zákazníkom dá aj darček v podobe paušálu SLOBODA DÁTA alebo SLOBODA PRE MLADÝCH + DÁTA NAVYŠE na prvých 30 dní zadarmo.

Celý proces aktivovania SIM karty prebehne totiž digitálne a to v priebehu pár minút. Stačí, ak si používateľ stiahne do smartfónu aplikáciu operátora a následne cez ňu aktivuje novú SIM kartu. V prípade prenosu mobilného čísla, môže rovno požiadať o jeho prenos. Treba ale doplniť, že overenie údajov môže trvať aj niekoľko hodín, no nie dlhšie ako jeden deň, hovorí operátor.

„Zásadnou novinkou je, že Rýchlu SIMku si vie zákazník aktivovať digitálne. Stačí, ak si stiahne do telefónu našu aplikáciu Moja 4ka. Stačí mať vek nad 16 rokov a mať poruke občiansky preukaz. Potom už všetko zvládne jednoducho digitálne. Je pritom jedno, či je ráno, obed, deň alebo noc. Dokonca je aj úplne jedno, kde sa zákazník nachádza. Všetko zvládne aj z pohodlia domova,“ hovorí obchodný riaditeľ 4ky Ján Mrva.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close