OperátoriSpravodajstvo

AKTUÁLNE: Veľký operátor hlási štart pilotnej prevádzky optického internetu. Lákava je nielen cena, ale aj rýchlosť!

Ponuka s optickým internetom bude bohatšia.

Nároky používateľov na stabilné a rýchle internetové pripojenie neustále rastú. Uvedomuje si to aj operátor O2, ktorý oznámil, že spúšťa v prvých dvoch mestách pilotný projekt, v rámci ktorého si zákazníci spoločnosti budú môcť zadovážiť pevný optický internet.

„O2 od 2. novembra ponúka zákazníkom v pilotnej testovacej prevádzke novú službu, ktorou domácnosti pripojí k internetu prostredníctvom optickej siete partnera.“, hovorí operátor.

Zatiaľ len v dvoch mestách

Operátor ďalej dopĺňa, že optický internet je dostupný pre obyvateľov v Bratislave a Banskej Bystrice. Pripravil si pre nich 3 programy – Základný, Pohodový a Bezstarostný. Ich cena je 17€, 22€ a 27€. O2 ale aktuálne ponúka na prvých 12 mesiacov zľavu 5€ z mesačných poplatkov pre programy Pohodový a Bezstarostný.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo sa týka rýchlosti, tak v prípade najnižšieho programu je rýchlosť sťahovania a odosielania dát 400 Mbps / 80 Mbps. Program Pohodový ponúka rýchlosti 800 Mbps / 160 Mbps a rýchlosti pri programe Bezstarostný sú 1 000 Mbps / 300 Mbps.

O2 opticky internet
Zdroj: O2

„O2 v týchto dňoch štartuje pilotnú testovaciu prevádzku optického internetu pre zákazníkov domáceho pripojenia. Nateraz ho ponúkneme zákazníkom v dvoch mestách – v Bratislave a Banskej Bystrici a postupne ho plánujeme rozšíriť aj do ďalších lokalít na Slovensku. V aktuálnej testovacej prevádzke plánujeme postupne vylepšovať procesy pre našich zákazníkov tak, aby sme im pri plnohodnotnom komerčnom štarte ponúkli tú najlepšiu zákaznícku skúsenosť, ktorú poznajú aj pri iných O2 službách,“ uviedol Tomáš Masár, riaditeľ stratégie O2.

Operátor ďalej dopĺňa, že zákazníci si môžu službu objednať prostredníctvom stránok O2.

„Ak si zadajú adresu s dostupným optickým pripojením v Bratislave a Banskej Bystrici, systém im automaticky zobrazí ponuku optických programov. K optickému internetovému pripojeniu si môžu doobjednať aj službu O2 TV, či prémiové aplikácie HBO Max alebo Voyo.“, dopĺňa O2.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Zobraziť komentáre
Close
Close