Spravodajstvo

AKTUÁLNE: Veľký operátor dvíha ceny za televíziu, znova. Priplatíme si a nie o málo! Kto bude platiť viac?

Za zdražovaným stojí skokový rast prevádzkových nákladov, tvrdí operátor.

Zo všetkých strán môžeme počuť o rastúcich cenách energií, ktoré ženú ceny služieb a tovarov vyššie. Len nedávno sme napríklad upozorňovali na to, že digislovakia.sk zvyšuje poplatky pre časť svojich zákazníkov. Nešlo pritom o prvé ohlásené zdražovanie zo strany operátorov. Ceny predtým dvihli aj ďalší hráči, napríklad Orange, 4ka, Telekom, UPC alebo O2. No zdá sa, že zdražovaniu ešte neodzvonilo. Opäť si priplatíme.

Na vine je prudký rast cien energií

Ďalší veľký operátor, spoločnosť Skylink, oznamuje, že časť zákazníkov si priplatí za služby. Ako už asi tušíte, tak za zdražovaním stojí rast prevádzkových nákladov, tvrdí operátor. K zvýšeniu cien dôjde od novembra a bude sa dotýkať balíčkov satelitnej televízie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„V reakcii na skokový rast prevádzkových nákladov v posledných mesiacoch, spôsobený externými vplyvmi, je Skylink nútený nasledovať ďalších veľkých poskytovateľov TV služieb a s účinnosťou od 1. 11. zvýšiť ceny niektorých programových balíčkov satelitnej televízie.“, uvádza operátor na svojich stránkach.

Prejdime ale k finálnym cenám satelitných služieb, ktoré budú nasledovne:

Satelitná služba Cena
Smart 11,60 €
Multi 15,20 €
Flexi 13,20 €
Film Europe 7,60 €
CS 7,40 €
Druhá karta 4,40 €

Čo sa týka ceny internetovej televízie, tak tá zostáva bezo zmeny. Operátor ďalej dopĺňa, že ak má zákazník uhradené poplatky na dlhšie obdobie, ako je do 1. novembra alebo má ujednanú cenu na 12, resp. 24 mesiacov, tak navýšenie poplatkov pocíti až po skončení aktuálneho predplatného. Rovnako je to aj v prípade druhej karty v domácnosti.

„V prípade, že súčasná úhrada predplatného našim zákazníkom pokrýva obdobie dlhšie ako do 1. 11. 2022 alebo majú ujednanú cenu pre svoj balíček na 12 alebo 24 mesiacov, začnú pre nich nové ceny platiť až po skončení tohto obdobia. Budúci dátum splatnosti našich služieb je možné overiť na www.skylink.sk v sekcii Overenie služieb na karte.“

Ako môžete vyššie vidieť, tak v závislosti od programu, ceny sú vyššími od pár centov až po 2,30€, čo nie je málo. V každom prípade je potrebné uviesť, že nejde o prvé zdražovanie cien operátora. Ten ešte v apríli upravoval cenu viacerých balíkov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close