AKTUÁLNE: Telekom rozširuje pokrytie 5G signálom už aj mimo Bratislavy. Ste v pokrytí aj vy?

Výhody 5G siete Telekomu môžu vyskúšať už aj obyvatelia z okolitých obcí Bratislavy.

Telekom
Zdroj: Telekom, úprava Vosveteit

Len pár dní dozadu mobilný operátor Telekom oznamoval, že rozširuje pokrytie 5G signálom o ďalšie lokality naprieč Bratislavou. Išlo konkrétne o oblasť Dúbravky a Lamaču. Najnovšie spoločnosť oznamuje, že rozširuje pokrytie už aj mimo Bratislavy, kde aktuálne pokrýva 17 oblastí.

5G už nie je „exkluzivitou“ hlavného mesta

Slovak Telekom najnovšie zdieľa mapku pokrytia 5G signálom, ktorá odhaľuje, že medzi podporované oblasti pribudli obce Veľký Bieľ, Tomášov a Dunajská Lužná. Telekom v rámci tlačovej správy hovorí, že dediny v blízkosti hlavného mesta dosahujú vo vyťaženosti 4G siete pomerne vysoké hodnoty, preto sa Telekom rozhodol priniesť 5G práve tam. Spoločnosť zároveň dodáva, že do siete novej generácie sa môžu obyvatelia týchto obcí pripojiť od dnešného dňa.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V súčasnosti Slovak Telekom okrem obcí vyššie pokrýva 5G signálom ešte nasledovné oblasti naprieč Bratislavou: Jarovce, Rusovce, Petržalka, Staré Mesto, Nové Mesto, Kramáre, Ružinov, Trnávka, Vajnory, Rača, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Karlová Ves, Dúbravka, Lamač, Devín a Devínska Nová Ves (vrátane areálu Volkswagen).

Telekom mapa 5G pokrytia_21.6.2021
Zdroj: Telekom

Rovnako treba dodať, že Telekom aktuálne garantuje možnosť pripojenia sa do siete novej generácie prostredníctvom 24 zariadení nižšie, ktoré sú zakúpené v predajniach spoločnosti.

Medzi 24 podporovaných modelov patria smartfóny:

  • Samsung: A32 5G, A42 5G, A52 5G / Galaxy S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G / Galaxy Note 20 Ultra 5G, Note 20 5G / Galaxy S20 Ultra 5G
  • Xiaomi: Mi 11 Ultra, Mi 11 Lite 5G, Mi 11, Mi 10T Pro, Mi 10T Lite
  • Apple: iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
  • OnePlus: 9 Pro 5G, 8T, Nord N10 5G
  • Huawei: P40 Pro, Mate 40 Pro
  • Motorola: Moto G 5G Plus

Čo sa týka zariadení z voľného trhu, tak Telekom nám niekoľko dní dozadu prezradil, že do 5G siete sa je možné pripojiť aj s inými 5G zariadeniami zakúpenými mimo ich predajne, ak to softwarovo povolil výrobca a zároveň podporujú frekvenciu 2100 MHz. Druhým dychom spoločnosť však dodala, že v prípade zariadení z voľného trhu negarantuje kompatibilitu s ich 5G sieťou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre