AKTUÁLNE: 4ka prináša pevný 5G internet pre domácnosti! Čo ponúka a pri akej cene? Idete do toho?!

Mobilný operátor 4ka prináša nový produkt, pevný 5G internet pre domácnosti. Pozrite sa, čo stojí a v ktorých lokalitách je dostupný.

4ka_logo
Zdroj: 4ka, Úprava vosveteit

Mobilný operátor 4ka len nedávno oslávil svoje 6. narodeniny a krátko na to, predstavil i atraktívnu vianočnú ponuku. Tentokrát sa k svojim zákazníkom prihovára s ďalším produktom, konkrétne s pevným 5G internetom pre domácnosti.

5G pre domácnosti

4ka, ktorá spravila dátovú revolúciu a nebojíme sa povedať, že vďaka tomuto operátorovi sa roztrhlo vrece s veľkými dátovými balíkmi, najnovšie prináša 5G internet i pre domácnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
4ka_5G na doma
Zdroj: 4ka

Mobilný operátor prezrádza, že pevný 5G internet ponúka prenosové rýchlosti 250/10 Mbit/s, čo nie je málo. Nedávna štúdia odhalila, že mediánová rýchlosť internetu na Slovensku je 46,81 Mbit/s.

„SWAN ako prvý na Slovensku začal masovo poskytovať fixné bezdrôtové pripojenie na internet s vysokým objemom dát a dnes pokrýva neobmedzeným fixným LTE internetom viac ako 400 miest a obcí a naše služby využíva viac ako dvadsaťtisíc domácností po celom Slovensku. Ako pionier bezdrôtového internetu dnes prichádzame s komerčnou ponukou na báze najmodernejšej 5G technológie, potvrdzujúc pozíciu slovenského lídra v tejto oblasti,“ hovorí Juraj Ondriš, generálny riaditeľ SWAN Mobile a predseda predstavenstva SWAN.

Kde všade môžete mať 5G pre domácnosti?

4k rovnako prezrádza, že podporu pre pevný 5G internet v prvom kole prináša pre 10 mestských častí naprieč Bratislavou. Ide konkrétne o Devínsku Novú Ves, Dúbravku, Karlovú Ves, Nové Mesto, Petržalku, Podunajské Biskupice, Raču, Ružinov, Staré Mesto a Vrakuňu.

„SWAN poskytuje tisícom rezidenčným zákazníkov pevný LTE internet, ktorý je výbornou alternatívou všade tam, kde nie je k dispozícii optické pripojenie. Pri 5G na doma je z pohľadu zákazníka revolúciou hlavne prenosová rýchlosť dát prenášaná vzduchom porovnateľná iba s optickým a káblovým pripojením. Ak si vezmeme, že u LTE sa začínalo rýchlosťami okolo 70 Mbps na zákazníka, tak u fixného 5G je to až 250 Mbps, pričom sme len na začiatku vývojovej cesty a vidíme v 5G ešte obrovský potenciál do budúcnosti,“ hovorí Juraj Zachar, projektový manažér SWAN.

Spoločnosť zároveň dodáva, že pokrytie bude postupne rozširovať o ďalšie oblasti a to aj za hranicami nášho hlavného mesta. Samozrejme, prvá otázka, ktorá vás napadne je, „a čo cena?“. 4ka prezrádza, že za internet si bude účtovať 24,99€, resp. počas prvých 15 mesiacov, 20,99€. Akciová ponuka však platí pre zákazníkov, ktorí si službu objednajú najneskôr do 28.2.2022. Rovnako treba uviesť, že zákazník si bude musieť pri aktivácii tejto služby zaplatiť i jednorazový poplatok a to vo výške 49,99€ za 5G prijímač, resp. 29,99€, pri viazanosti 24 mesiacov.

Ako funguje pevný 5G internet od 4ky?

4ka vyzdvihuje najmä to, že v oblastiach pokrytia môže fungovať nezávisle od káblovej infraštruktúry.

„Veľkou výhodou služby je, že sa signál šíri vzduchom a internetové pripojenie je preto nezávislé od káblovej infraštruktúry v danej lokalite.“, mobilný operátor ďalej dodáva: „5G signál je v domácnosti prijímaný pomocou 5G terminálu – malej vonkajšej antény veľkosti zápisníka, ktorý môže byť umiestnený na vonkajšej strane objektu, streche, balkónovom zábradlí a pod. V interiéri je možné ho prepojiť s akýmkoľvek WiFi routerom zákazníka…“

Oslovila vás ponuka mobilného operátor, alebo nie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre