Aktualizácia Denim. Čo nám prinesie?

V poslednom období sa v súvislosti so smartfónmi značky Nokia často skloňuje pripravovaná aktualizácia pod označením DENIM. Táto aktualizácia je už teraz obsiahnutá v najnovších zariadeniach od Nokie, a to konkrétne v Lumiách 730, 735 a 830. V najbližších dňoch až týždňoch by túto aktualizáciu mali dostať aj ostatné zariadenia Nokia. Postupne Lumia 930, 1520, a následne ďalšie. Poďme si v skratke zosumarizovať, čo všetko nám tento zaujímavý update do našich telefónov prinesie.

Rich capture

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Táto funkcia je asi najvýraznejšou zmenou celej aktualizácie DENIM. V podstate sa jedná o akúsi obdobu HDR fotenia. Pomocou Rich capture vyfotíte jednoducho záber, ktorý môžete neskôr ľubovoľne upravovať – intenzita blesku, jas, clona… Aplikácia v podstate urobí niekoľko záberov s rôznym nastavením. Ak je blesk vypnutý, aplikácia urobí niekoľko záberov s rôznym nastavením bez blesku. Ak je blesk zapnutý, aplikácia pridá ešte niekoľko záberov so zapnutým bleskom. Aby ste získali lepšiu predstavu, pozrite si nižšie video našich kolegov.

Funkcia sa spustí kliknutím na ikonku s „kúzelníckou paličkou“. Táto aktualizácia bude fungovať len na modeloch s Pure View fotoaparátmi, teda Lumia 830, 930, 1520, a pravdepodobne aj Lumia 920.

rich%20(1)

 

Moment Capture

Po dlhom stlačení spúšte fotoaparátu sa začne nahrávať 4K video so snímkovaním 24 FPS. Behom nahrávania pribudne konečne možnosť ukladať jednotlivé snímky v rozlíšení 8.3 MPx. Táto funkci bude opäť prístupná pre súčasné vlajkové lode 830, 930 a 1520…ostatné modely však pravdepodobne budú môcť natáčať video v HD rozlíšení.

Fotoaparát

Tretie vylepšenie sa znova týka fotoaparátu. Nokia/Microsoft by sa aj naďalej rada udržala na popredných priečkach, čo sa týka mobilnej fotografie. Preto neustále zdokonaľuje algoritmy a stabilitu foto – aplikácií vo svojich modeloch. DENIM by mala priniesť výrazné zlepšenie kvality fotografií, a zvýšenie rýchlosti fotografovania.

Cortana

Ak používate hlasovú asistentku Cortanu, po novom ju budete môcť aktivovať povelom “Hey Cortana”

Lumia camera

Aplikácia Nokia camera sa po novom premenuje na Lumia camera, a podľa slov vývojárov, by mala byť intuitívnejšia, a priniesť ten najlepší zážitok s fotografovania v telefóne vôbec.

Spoločne s aktualizáciou DENIM sa do našich zariadení nainštaluje aj aktualizácia samotného Windows phonu 8.1 – Update 1. Táto aktualizácia prináša pre všetky zariadenia s Windows phone 8.1 niekoľko zaujímavých vylešení.

-Vylepšený Internet Explorer, ktorý by mal priniesť rýchlejšie načítavanie stránok.

-Živá dlaždica WP Storu bude zobrazovať obľúbené hry a aplikácie v store. Fungovať však bude len po prepnutí na región USA.

-Možnosť nastaviť si dĺžku odloženia budíku.

-Vylepšená správa SMS, kde pribudne možnosť si individuálne vybrať správy v konverzácií, a tie označiť, zmazať, preposlať, kopírovať…

-Cortana bude dostupná v ďalších krajinách, konkrétne ako Beta verzia v UK a Číne, a ako Alpha verzia v Kanade a Austrálii.

-Najzásadnejšiu zmenu prinesie vylepšená správa živých dlaždíc, ktoré po novom budeme môcť zoskupovať do zložiek.

-Vylepšené zabezpečenie pri posielaní dát cez Wi-Fi hotspoty a VPN.

-Apps corner – obdoba detského kútika, do ktorého si budeme môcť pridávať len hry, a aplikácie, ktoré chceme. Vytvoríme tak akoby ďalšiu domovskú obrazovku, na ktorej bude len to, čo chceme, aby užívateľ v telefóne používal. Vhodné napríklad na pracovné účely.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre