NávodySpravodajstvoWindows

Ako vypnúť fullscreen optimalizáciu Herného panelu vo Windows 10 pre zlepšenie výkonu v hrách | NÁVOD

Po nainštalovaní posledných aktualizácií sa mnoho hráčov začalo sťažovať na klesnutie FPS vo viacerých hrách. Používatelia si medzi sebou radili, čo môže byť príčinou problému. Jeden z používateľov na fóre Reddit, LovableContrarian zaznamenal vysoké zníženie počtu FPS v hre Overwatch pri hraní na jeho laptope s operačným systémom Windows 10.

Hranie hier s nízkym počtom FPS neprináša zrovna príjemný pocit pri hraní. Už spomínaný LovableContrarian sám prišiel nato, čo je kameňom úrazu. Zníženie počtu FPS má na svedomí fullscreen optimalizácia herného panelu, ktorá v niektorých prípadoch FPS mierne zvyšuje, no v niektorých zase výkon rapídne znižuje. Ku tejto problematike sa vyjadril aj zamestnanec Microsoftu s prezývkou JohnMSFT.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Táto funkcia je v systéme štandardne zapnutá a vo väčšine prípadov prináša malé benefity pri hraní hier. Samozrejme, na internete sme videli množstvo používateľov, ktorí zažívali s touto funkciou veľké problémy. Na odstránení tejto chyby pracujeme a posnažíme sa ju odstrániť v budúcich aktualizáciách. Taktiež spolupracujeme so spoločnosťami ako Intel alebo Nvidia, pre vydanie aktualizácií pre drivre.“

Pokiaľ máte problémy s výkonom pri hraní hier, pokračujte podľa nasledovných krokov.

  • Otvorte Nastavenia.
  • Kliknite na „Hranie hier“.

    Zdroj: vlastný

  • Odškrtnite položku „Pri hraní hier overených spoločnosťou Microsoft na celej obrazovke zobraziť herný panel“.
  • Pre úplné vypnutie Herného panelu stačí vypnúť možnosť „Zaznamenávať herné klipy, snímky obrazovky a vysielať pomocou herného panela“.

    Zdroj: vlastný

Mali ste problémy s nízkym počtom FPS pri hraní hier? Ak sme Vám pomohli dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close