NávodyXiaomi

Ako vo vašom Xiaomi smartfóne môžete nastaviť režim nerušiť? Nastavte si ho na konkrétny čas!

Často vás rozptyľuje smartfón? Potom určite vyskúšajte režim nerušiť! Pozrite sa, aké funkcie tento režim ponúka, ale i ako si ho môžete zapnúť.

Zariadenia z dielne Xiaomi obsahujú rôzne režimy a nastavenia. Okrem klasického tichého režimu existuje aj režim nerušiť. Tento režim na rozdiel od toho tichého nielen stíši zvonenie prichádzajúceho hovoru alebo notifikácie, no taktiež ich ani neukáže na obrazovke. Vy sa tak môžete plne sústrediť na svoju prácu.

Tento mód ale môžete využiť v rôznych situáciách, napríklad ak vás často rozsvecujúca sa obrazovka smartfónu rozptyľuje. Systém MIUI je ale známy rôznymi vymoženosťami a nejaké tie špeciality neobišli ani režim nerušiť. Ten má okrem klasickej funkcie vypnutia a zapnutia rôzne iné možnosti nastavení. My si dnes ukážeme, aké.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako nastaviť režim nerušiť?

Režim nerušiť má rôzne možnosti naprogramovania. Pri tej prvej si viete nastaviť, na ako dlho bude režim zapnutý. Chcete si dať hodinu pauzu od mobilu? Perfektné, režim nastavíte na požadovaný časový úsek a po jeho uplynutí sa režim znova vypne. Vy ho tak už nezabudnete vypnúť, pretože to systém urobí za vás! Poďme sa teda pozrieť na to, ako daný režim zapnúť.

  1. Zvýšte alebo znížte hlasitosť na vašom zariadení, aby sa otvorilo bočné menu. Keď sa otvorí, kliknite na tri bodky pre otvorenie nastavení.
  2. Je potrebné kliknúť na logo mesiaca, ktoré spustí režim nerušiť. Následne vedľa tejto ikony si viete potiahnutím nastaviť dĺžku daného intervalu, počas ktorého má byť režim zapnutý.

V druhom prípade si viete režim nerušiť nastaviť tak, aby sa spustil vo vami vybranom čase. Vtedy treba prejsť do Nastavení, kde nájdite sekciu Zvuky a vibrácie. V tejto sekcii sa trochu nižšie nachádza časť Režim nerušiť. Tu viete daný režim zapnúť ale aj naplánovať.

Kliknutím na Naplánované sa vám otvorí ponuka, kde viete daný režim naplánovať podobne, ako plánujete budík. Dajú sa vybrať konkrétne dni a taktiež interval zapnutia režimu.

nerušiť 3
Zdroj: vosveteit.sk

Veríme, že sme vám týmito návodmi pomohli, a že po dnešku budete svoj Xiaomi smartfón využívať ešte efektívnejšie!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close