APLIKÁCIE A HRYNávody

Ako sa vyhnúť náhodným nákupom v aplikáciách a hrách? Túto funkciu si hneď teraz zapnite

Pozrite sa, krok po kroku, ako môžete v Obchode Play zapnúť overenie platieb.

Aj napriek tomu, že väčšina z nás pri sťahovaní aplikácií a hier siahne po neplatenej alternatíve, tak sa môže stať, že omylom potvrdíme nákup spoplatenej aplikácie. No rovnako časté sú aj situácie, ked neplatená aplikácia neskôr požaduje uhradenie poplatku, aby sme mohli odomknúť nejakú funkciu. Deje sa to častejšie, než sa môže na prvý pohľad zdať. Niekedy takúto požiadavku odklikneme bez toho, aby sme si to uvedomili. No rovnako časté sú aj situácie, kedy náš smartfón dáme do rúk niekomu druhému, napríklad mladšiemu bratovi a ten v záplave eufórie z hry, si nakúpi nové postavy alebo niečo podobné. Potom nám zostanú len oči pre plač, keď vidíme, čo nás to stálo.

Na podobné situácie mysleli aj vývojári Obchodu Play, ktorý umožňujú v nastaveniach obchodu zapnúť dvojfaktorovú autentifikáciu platieb, no treba ju aktivovať. Vďaka tomu môžete predísť náhodným alebo nechceným nákupom. Nižšie si ukážeme, ako na to, zaberie vám to len niekoľko desiatok sekúnd.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako zapnúť overenie platieb cez Oboch Play

V prvom kroku si otvorte Obchod Play. Následne kliknite na ikonu vášho profilu a zrolujte ponuku smerom na dol, kým sa nedostanete k možnosti Nastavenia.

ako zapnut overenie platieb v Obchode Play_navod__1
Zdroj: Vosveteit.sk

Teraz otvorte kartu Overenie. Následne sa vám rozbalí menu, v ktorom nájdete dve možnosti. Prvou z nich je Biometrické overenie a druhou Požadovať pri nákupoch overenie. Jednu z funkcii si zapnite, vo svojej podstate robia to isté. Odporúčame vám ale aktivovať si primárne biometrické overenie, pri ktorom je druhej osobe ťažšie potvrdiť nákup. V každom prípade, bez ohľadu na to, ktorú možnosť zvolíte, tak vás Obchod vyzve, aby ste zadali vaše heslo od účtu.

Overenie znamená, že pri nákupoch cez fakturačný systém Google Play, bude pri nákupe obchod od vás vyžadovať vloženie hesla, ktorým potvrdíte transakciu. V prípade biometrického overenia, bude vyžadovať scan prsta alebo tváre.

V súvislosti s touto funkciou je dôležité ale prízvukovať, že overenie platieb sa týka len nákupov, ktoré sú realizované cez Obchod Play. Znamená to, že ak aplikácia využíva inú metódu ako spoplatniť svoje služby (napr. spoplatnené SMS správy), tak pre ňu toto nastavenie neplatí. Rovnako treba zdôrazniť, že ak používate rovnaký Google účet v dvoch zariadeniach a chcete, aby aj v druhom prebiehalo overenie platieb, tak je potrebné túto funkciu zapnúť aj v ňom.

V súvislosti s touto témou nám dovoľte, dať vám do pozornosti článok, v ktorom sme sa venovali téme, ako si môžete pozrieť históriu nákupov vrátane článku, kde sme sa rozoberali, ako môžete zrušiť rôzne predplatné za služby aplikácie.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Zobraziť komentáre
Close
Close