Ako prečítať správu vo WhatsAppe, Messengeri a v ďalších aplikáciách, aby o tom jej odosielateľ nevedel

Existuje viacero spôsobov, ako si môžete prečítať správu tak, aby osoba na druhej strane o tom nevedela. Toto sú tie najrozšírenejšie z nich.

WhatsApp_telegram messenger signal
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž), logá aplikácií

Aplikácie ako WhatsApp, Messenger, Telegram a ďalšie, patria medzi rozšírené komunikačné platformy. Slúžia nám na to, aby sme sa vedeli s niekým spojiť, resp., aby sa niekto vedel spojiť s nami. Pravdou ale je, že niekedy chceme mať jednoducho pokoj a nemáme chuť si vypisovať s druhou osobou, napríklad, keď nám píše šéf po pracovnej dobe. No zvedavosť nás nenechá a chceme sa pozrieť, čo nám druhá osoba poslala.

Jednou z hlavných funkcií aplikácií ako je Messenger, WhatsApp a ďalších je upozornenie, ktoré vidí odosielateľ správy, že ste si ju prečítali. Dá sa toto ale obísť? Krátka odpoveď je, že áno a nižšie si ukážeme ako. Treba ale podotknúť, že nie všetky finty fungujú vo všetkých aplikáciách, no sú aj univerzálne, od ktorých začneme.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako zamaskovať to, že ste si prečítali správu, no nechcete, aby to druhá strana vedela

Pozrite sa na log notifikácií

Prvým univerzálnym spôsobom, ako si môžete pozrieť správu bez toho, aby o tom vedela druhá strana, je prostredníctvom logu upozornení. Tento log podporuje väčšina telefónov a dostanete sa k nemu pomocou nastavení telefónu. Najčastejšie sa volá históriu upozornení alebo história notifikácií či oznámení. Vzhľadom na to, že funkcia je schovaná od smartfónu k smartfónu inde, tak ju vyhľadajte cez hľadáčik z hlavnej karty Nastavení telefónu. Je to najrýchlejšia cesta, ako sa dostať k tomuto nástroju.

Historia upozorneni Android
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak váš smartfón nedisponuje takouto funkciou, tak sa môžete k tomuto nástroju dostať cez aplikácie tretích strán. Návod, ako na to, sme vám priniesli v jednom zo starších článkov.

Týmto trikom si prečítate aj také správy, ktoré odosielateľ odstránil

Ďalšia finta, ako si môžete prečítať správy, ktoré odoslala druhá strana bez toho, aby o tom vedela, je pomocou aplikácie WhatisRemoved. Ako už z jej názvu plynie, tak uvidíte dokonca aj tie správy, ktoré boli odosielateľom odstránené. Táto aplikácia funguje spôsobom, že zaznamenáva log notifikácií a to aj takých, ktoré z logu zmiznú napríklad z dôvodu, že odosielateľ správu odstránil z konverzácie. Prostredníctvom tohto nástroja môžete zaznamenávať upozornenia zo všetkých aplikácií v telefóne vrátane četovacích aplikácií.

Dajte sa do režimu lietadla

Ďalším univerzálnym trikom je, keď si prepnete smartfón do režimu lietadla. Pomocou tohto triku sa odpojíte od internetu a preto váš telefón nebude schopný odoslať druhej strane informáciu o tom, že ste si prečítali správu. Ako si správu prečítate, opustite chat a v ideálnom prípade aj zavrite aplikáciu. Následne sa znova môžete bez obáv pripojiť k mobilnej sieti alebo Wi-Fi.

režim v lietadle
Zdroj: unsplash.com

Využite funkcie aplikácií, cez ktoré komunikujete

Ďalšou fintou, ako sa vyhnúť tomu, aby druhá strana vedela, že ste si prečítali správu, je pomocou vypnutia si funkcie upozornenia o prečítaní. Túto funkciu ponúka napríklad WhatsApp či Messenger. Ide ale o dvojsečnú zbraň, ako funkciu deaktivujete, tak ani vy nebudete vidieť, že osoba na druhej strane, si prečítala vašu správu. Preto využitie tohto triku zvážte, prípadne ho použite na len na obmedzený čas.

Ako chrániť svoje súkromie v aplikácii WhatsApp?
Zdroj: Vosveteit.sk

Treba ale podotknúť, že nie všetky aplikácie tohto typu túto funkciu umožňujú vypnúť. Je preto na vás, aby ste to vyskúšali, ak používate iné aplikácie.

Používate aj vy nejaké triky, ako skryť status o prečítaní správy? Dajte nám o ňom vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre