Ako použiť selfie kameru na Xiaomi bez dotyku obrazovky či tlačidiel?

Stále neviete, ako správne používať selfie kameru pri fotografiách? Skúste ju používať bezdotykovo! My vám ukážeme, ako na to!

Xiaomi selfie
Zdroj: unsplash.com (Priscilla Du Preez)

Na rôzne vychytávky zo strany Xiaomi sme si v nadstavbe MIUI zvykli. Isté zlepšováky neobišli ani aplikáciu Fotoaparát. Jednou z nich je aj bezdotykové používanie prednej selfie kamery. Bezdotykovým myslíme nielen kontakt s displejom, ale aj s bočnými tlačidlami hlasitosti. Na informáciu upozornil web xiaomiadictos.com.

V Xiaomi sú si plne vedomí toho, že s väčšími smartfónmi je čoraz ťažšie sa odfotiť iba pomocou jednej ruky. Často používame druhú ruku na kliknutie tlačidla spúšte, no to vie pokaziť fotografiu. Tí skúsenejší používajú na odfotografovanie bočné tlačidlá hlasitosti, no pri dnešnej veľkosti smartfónov riskujete pád zariadenia. V nadstavbe MIUI ale existuje ešte jedna možnosť na to, ako sa odfotiť prednou kamerou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Odfoťte sa iba použitím dlane

Tretia možnosť je dokonca úplne bezdotyková, postačí vám na to iba vaša dlaň. Preto vám dnes prinášame návod na to, ako danú funkciu spustiť a ako ju používať.

V prvom kroku zapnite aplikáciu Fotoaparát na vašom zariadení Xiaomi, POCO alebo Redmi. V prípade, že sa spustila zadná kamera, prepnite na tú prednú. Následne otvorte nastavenia kliknutím na hamburgerové menu v pravej hornej časti. Z danej ponuky zvoľte možnosť Snímanie s dlaňou.

1_bezdotykové selfie
Zdroj: vosveteit.sk, Zapnutie funkcie Snímanie s dlaňou a nastavenie dĺžky časovača.

Po vybratí danej možnosti sa vám zobrazí nápis Snímanie s dlaňou, pod ktorým bude napísaná výzva Zdvihnite dlaň pred fotoaparát pre spustenie časovača. Dĺžka časovača sa dá upraviť na dĺžku troch, piatich alebo desiatich sekúnd. Viete tak urobiť v nastaveniach pri možnosti zapnutia funkcie Snímanie s dlaňou.

2_bezdotykové selfie
Zdroj: vosveteit.sk

Po splnení krokov vyššie sa viete odfotografovať iba zdvihnutím dlane. Po tom, čo snímač zaznamená vašu dlaň, spustí časovač, po ktorého uplynutí sa spustí spúšť. Je nutné dodať, že funkcia nebude zapnutá neustále. Nateraz neexistuje riešenie pre jej trvalé zapnutie a preto ak budete chcieť danú funkciu používať častejšie, bude potrebné jej manuálne zapnutie.

Dúfame, že sme vám týmto návodom pomohli a taktiež uľahčili fotografovanie prednou kamerou!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre