Ako odinštalovať nechcené aplikácie zo smartfónu čo najrýchlejšie?

Odinštalovanie aplikácií je otázkou pár sekúnd. Pozrite sa ako na to

odinstalovanie aplikacii_android
Zdroj: Vosveteit.sk

Aplikácie sú skvelými vecami, ktoré dokážu z našich zariadení urobiť skutočne chytré zariadenia. Vedeli ste však, že v skutočnosti podľa rôznych výskumov priemerný používateľ využíva približne do 10 aplikácií na pravidelnej báze? Ako je to u Vás?

Ako odinštalovať nepotrebné aplikácie?

Jednotlivé verzie operačného systému Android disponujú vstavaným správcom aplikácií, ku ktorému sa je možné dopátrať prostredníctvom nastavení telefónu. Pre mnohých používateľov však ide o celkom zložitý postup, ako sa dopátrať k vstavanému správcovi. A práve im by sme radi dali do pozornosti aplikáciu UnApp. Ide o veľmi jednoduchú aplikáciu, ktorá sumarizuje všetky nainštalované aplikácie v smartfóne, pričom pomocou pár kliknutí ich môžete odstrániť zo zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
UnApp: Deinstallieren Sie Apps
UnApp: Deinstallieren Sie Apps

Ako môžete vidieť nižšie, tak po spustení aplikácie uvidíte zoznam aplikácií, z ktorých  vyberiete tie, ktoré chcete odstrániť. Následne stlačíte „UNINSTALL“. Po tom stačí už len potvrdiť odinštalovanie.

Ide vskutku o veľmi jednoduché a hlavne efektívne riešenie, ktoré Vám môže pomôcť k udržaniu „poriadku“ vo Vašom smartfóne.

V prípade, ak by ste chceli odstrániť systémové aplikácie, tak potom si pozrite návod, ktorý sme pre Vás pripravili v súvislosti s touto témou.

Pozrite sa, ako môžete vymazať systémové aplikácie z Android smartfónu bez potreby ROOT-u

Prečo by ste nemali držať v smartfóne aplikácie, ktoré nepoužívate?

Jednak aplikácie, ktoré nepoužívate Vám zaberajú miesto, tak na druhej strane predstavujú z hľadiska bezpečnosti teoretickú hrozbu. Každý software môže totiž obsahovať chyby, ktoré potenciálny útočník vie využiť vo svoj prospech. Okrem iného aplikácie vo všeobecnosti (obzvlášť tie zadarmo) zbierajú rôzne štatistické údaje, ktoré sú následne zdieľané s tretími stranami. Niektoré aplikácie sú dokonca schopné snímať to čo sa deje na obrazovke, čítať citlivý obsah, prehľadávať pamäť smartfónu a podobne. Inými slovami, čím menej aplikácií máte vo svojom smartfóne, tak tým znižujete riziko prípadných problémov.

Mimochodom, najlepšie na aplikácii UnApp je to, že všetky dáta, ktoré spracováva sú spracovávané len lokálne v smartfóne. Znamená to, že žiadne dáta o používateľoch nezbiera a nezdieľa ďalej.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre