NávodySpravodajstvoWindows

Ako na zariadeniach s Windowsom 10 odstrániť novú ponuku „Novinky a záujmy“?

Otravuje vás nová ponuka Novinky a záujmy, ktorá je súčasťou Panelu úloh? Jej odstránenie vám zaberie doslova pár sekúnd.

Nedávna aktualizácia operačného systému Windows 10 opäť vyčarila určitej časti používateľov vrásky na tvári. Tradičná utorková aktualizácia je poväčšine iba formálnou aktualizáciou, ktorá občasne prinesie iba markantné zmeny, či bezpečnostné záplaty. Tentokrát však priniesla jednu zásadnú zmenu – aktívny panel, respektíve ponuku „Novinky a záujmy“, ktorá ukazuje aktuálnu teplotu vo vašom bydlisku, no po rozbalení zobrazuje dosť irelevantný prehľad správ. Už pár hodín po aktualizovaní sa aj v našom okolí vyskytli ohlasy, ako sa tejto nečakanej novinky zbaviť. Ak ani vy nie ste fanúšikmi novej ponuky Novinky a záujmy, nemusíte zúfať. Jej odstránenie vám potrvá doslova pár sekúnd. Nižšie si tak spoločne ukážeme, ako na to.

Ako z Panelu úloh odstrániť ponuku Novinky a záujmy?

Odstránenie ponuky je rýchle, no menej zbehlí používatelia pri prvotnom pokuse o odstránenie tejto funkcie zrejme stroskotali na tom, že ani len netušili, ako by sa nová ponuka mohla oficiálne volať. Po poznatku, že sa jedná o Novinky a záujmy, si však s odstránením hravo poradíte.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
  • V prvom kroku stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na Panel úloh.
  • Následne v rozbalenej ponuke prejdite kurzorom na položku Novinky a záujmy.
  • V ďalšej rozbalenej ponuke zvoľte možnosť Vypnúť.
windows 10 novinky a zaujmy navod ako vypnut
Zdroj: vlastný

Ak by sa vám náhodou funkcia pozdávala, no už ste si ju medzičasom odstránili, postup pripojenia na Panel úloh je viac menej identický, len v opačnom poradí. Na záver však dodávame, že v našom prípade ponuka síce zobrazuje aktuálne počasie, no podobne ako pôvodná funkcia v ponuke Štart, aj v tomto prípade sekcia správ a noviniek zobrazuje irelevantné články, či priamo zdroje. Taktiež dodávame, že táto ponuka nemusí byť ešte dostupná na určitých verziách Windowsu 10.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close