Ako môžete v Netflixe filtrovať obsah podľa jazyka?

Pozrite sa krok po kroku, ako môže filtrovať filmy a seriály na Netflixe podľa jazyku.

Netflix obsah so slovenskym a ceskym dabingom_1
Zdroj: Vosveteit.sk, Netflix

Netflix je streamovacia platforma, ktorú pozná takmer každý. Na Slovensku si našla obrovské množstvo priaznivcov, ktorí každý deň sledujú cez ňu obsah. Knižnica Netflixu je naozaj masívna a nájdete v nej filmy a seriály od komédií, cez drámu, až po horory či rozprávky.

Obsah môžete sledovať v rôznych jazykoch a vôbec nielen v angličtine či inom cudzom jazyku. Rôzne filmy či seriály si viete pozrieť v približne troch desiatkach jazykoch, avšak nie všetky filmy či seriály majú toľko jazykov k dispozícii.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Niekedy pri zahraničných filmoch sa nám nechce čítať titulky a jednoducho chceme vypnúť a netrápiť sa čítaním. Nehovor viac o to, že často sa môže stať, že si jednoducho otvoríte film v cudzom jazyku a bez podpory našich tituliek. Na tento problém ale platforma myslela. Vedeli ste, že Netflix ponúka možnosť filtrovania obsahu podľa jazyka? Nižšie si ukážeme ako na to.

Ako filtrovať obsah podľa jazyka?

Najprv si musíte otvoriť stránku Netflixu vo vašom webovom prehliadači. Následne sa je potrebné prihlásiť. Teraz by ste mali vidieť viacero možností v hornej časti vašej obrazovky. Ide napríklad o sekciu domov, filmy či váš zoznam, každopádne, vy potrebujete z dostupnej ponuky teraz zvoliť možnosť „Prehľadávať podľa jazyku„. Viď snímku obrazovky nižšie.

ako prehladavat obsah netflixu podla jazyku
Zdroj: Vosveteit.sk

Keď sa už nachádzate v zvolenej sekcii, nižšie, pod možnosťou „Prehľadávať podľa jazyku“, si viete nastaviť jazyk, v ktorom preferujete a chcete sledovať obsah na tejto platforme. Viete si tam zvoliť z viacerých možností, od zobrazenia obsahu v anglickom jazyku, cez Slovenčinu až po Češtinu. V tomto prípade budete filtrovať obsah podľa toho, kde sú dostupné titulky vo vami zvolenom jazyku. 

ako prehladavat obsah netflixu podla jazyku_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Cez tlačidlo „Riadiť podľa“ viete okrem iného zobrazovať obsah v abecednej usporiadaní, alebo pokojne aj podľa roku, kedy film vyšiel, poprípade podľa odporúčaní algoritmu navrhnutých pre vás.

Ako filtrovať výsledky podľa dabingu

Samozrejme, Netflix ponúka filtrovať obsah aj podľa jazyku dabingu, v akom je film či seriál dostupný. Postup je rovnako jednoduchý ako pri filtrovaní podľa dostupných tituliek. V tomto konkrétnom prípade je potrebné len prekliknúť tlačidlo „Vyberte si podľa svojho“ z tituliek na dabing.

ako prehladavat obsah netflixu podla jazyku dabing_2.jpg
Zdroj: Vosveteit.sk

Možno sa teraz pýtate, prečo vám ukazujeme tieto možnosti filtrovania obsahu cez internetový prehliadač. Odpoveď je jednoduchá, v aplikácii možnosť „Prechádzať podľa jazyka“ nie je dostupná. Zmenou týchto nastavenú cez desktop ale ovplyvníte aj obsah, ktorý vidíte v aplikácii.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre