ANDROIDNávody

Ako môžete v Android smartfóne vypnúť notifikácie? Dá sa to aj pre každú aplikáciu zvlášť!

Pozrite sa, ako môžete vo vašom Android telefóne vypnúť notifikácie pre konkrétne aplikácie, alebo ako môžete zmeniť to, ako často vám chodia.

V dnešnom dynamickom svete sa stále niečo deje. Aj pri používaní smartfónu to je jasne vidieť. Vo svojom zariadení máme kopec aplikácií, ktoré preto, aby sme si ich všimli, používajú upozornenia. To ale nemusí byť pre každého príjemné a preto sa dnes pozrieme na to, ako môžete tieto upozornenia manažovať.

Kompletné vypnutie upozornení

V systéme Android existuje funkcia Nerušiť. Jej funkcionalita sa rokmi menila, niekedy bola viac agresívna, inokedy menej. Po všetkých tých rokoch sa ale zdá, že vývojári vychytali všetky muchy a táto funkcia funguje tak, ako má.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
miui nastavenie režimu nerušiť
Zdroj: vosveteit.sk

Preto ak potrebujete pokoj od všetkých notifikácií iba na chvíľu, jednoducho iba zapnite túto funkciu. Nerušiť sa dá taktiež naplánovať. Podrobnejšie sme sa Režimu nerušiť venovali v tomto článku.

Vypnite si notifikácie iba z konkrétnej aplikácie

Niekedy si ale chceme dať pokoj iba od konkrétnej aplikácie a o iných chceme mať prehľad. Žiaden problém. Pre každú aplikáciu sa dajú nastaviť upozornenia zvlášť. Postup ako na to si ukážeme na telefóne Xiaomi nižšie. Vo všeobecnosti však platí, že bez ohľadu na smartfón, postup je veľmi podobný. Prejdite teraz do Nastavení smartfónu a otvorte Upozornenia a Centrum ovládania.

xiaomi nastavenia
Zdroj: vosveteit.sk

Potom otvorte sekciu Upozornenia aplikácií.

xiaomi upozorenenia aplikácii
Zdroj: vosveteit.sk

To vám otvorí kompletný zoznam aplikácií, ktoré sú nainštalované vo vašom zariadení. Potom si z tohto zoznamu vyberte aplikáciu, ktorej chcete vypnúť upozornenia. Všetky upozornenia viete jednoducho vypnúť tlačidlom na pravej strane pri názve aplikácie.

xiaomi zoznam aplikácii
Zdroj: vosveteit.sk

Manažovanie upozornení

Nemusíte ale ihneď vypínať všetky upozornenia. Istý prehľad o aplikáciách je fajn a preto je manažovanie upozornení výborný krok. Upozornenia fungujú rôznymi spôsobmi, či už zvukovo, alebo zobrazením v notifikačnej lište, či na uzamknutej obrazovke.

Pre zmenu týchto vecí preto kompletne nevypínajte upozornenia, ako tomu bolo v návode vyššie, ale iba kliknite na názov aplikácie. To vám otvorí ponuku s rôznymi možnosťami zobrazenia upozornenia z danej aplikácie. Konkrétny výber necháme na vás. K týmto nastaveniam sa môžete rovnako dostať aj vstavaného správcu aplikácií v Android smartfóne, ku ktorému sa dostanete cez nastavenia telefónu.

nastavenie upozornení
Zdroj: vosveteit.sk

Pri pokročilejších aplikáciách, ako je napríklad Instagram, si viete dokonca nastaviť upozornenia pre každú jednu akciu zvlášť. Určite si pozorne prezrite nastavenia upozornení všetkých vašich aplikácií.

Veríme, že vám tento návod pomohol a uľahčil sledovanie upozornení na vašom smartfóne!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close