Ako môžete použiť váš Xiaomi smartfón ako vodováhu? Túto funkciu ani neviete, že máte v smartfóne!

MIUI nás neustále prekvapuje svojimi funkciami. Príkladom je aj aplikácia Kompas, ktorá zďaleka neslúži iba na určenie polohy.

Zdroj: Vosveteit.sk

Na rôzne vychytávky sme si v nadstavbe MIUI z dielne Xiaomi už zvykli. No stále existuje mnoho funkcií a zlepšovákov, ktoré sú pomerne dobre skryté a je potrebné ich nájsť. Všetky tieto funkcie posúvajú používanie smartfónu na novú úroveň.

Pri niektorých aplikáciách si človek povie, že majú iba jedno využitie, ktoré vyplýva z názvu. Takým príkladom môže byť aplikácia Kompas. Veď čo iné okrem ukázania orientácie na svetovú stranu môže taký kompas ukázať. My vám dnes ukážeme, že aplikácia Kompas nie je iba na to.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vodováha v aplikácii Kompas?

Pri prvotnom zapnutí aplikácie Kompas na nás vyskočí klasický dizajn kompasu s určením presného otočenia na danú svetovú stranu. V prípade povolenia polohy sa nižšie zobrazí aj presná poloha v GPS súradniciach, prípadne aj nadmorská výška. Schováva však aplikácia kompasu i inú funkciu? Tu ale plná funkcionalita aplikácie nekončí. Posunutím doprava sa otvorí vodováha.

xiaomi kompas
Zdroj: vosveteit.sk, Xiaomi kompas

Tú môžete použiť úplne ako klasickú vodováhu, ktorú máte doma, to znamená aj horizontálne a aj vertikálne. Smartfón využíva svoje senzory na určenie presného uhla sklonu. Vaše zariadenie preto plne postačí na odmeranie toho, či je váš nábytok alebo obraz nainštalovaný správne.

xiaomi vodováha
Zdroj: vosveteit.sk, Xiaomi vodováha vo vertikálnej polohe

Zariadenie pritom nemusíte priamo pokladať na obraz či nábytok. Držaním smartfónu vo vertikálnej polohe sa otvorí kamera (pri spustení aplikácie je potrebné povoliť použitie kamery), ktorou viete daný objekt zamerať aj z diaľky. To sa určite zíde práve pri spomínanom obraze, pretože váhou zariadenia by sa obraz iba vychýlil z osy.

xiaomi vodováha kamera
Zdroj: vosveteit.sk, Xiaomi vodováha s použitím kamery

Malý tip: Pre úplne presné kontaktné meranie, položte smartfón na tú stranu, kde sa nenachádzajú tlačidlá hlasitosti alebo tlačidlo zapnutia. Podobne to platí v prípade zadnej strany smartfónu. Ak fotoaparát vyčnieva zo zariadenia, použite obal, ktorý zmaže daný výčnelok.

Veríme, že sme vám týmto pomohli a domáce majstrovanie pôjde o to viac od ruky!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre