Ako môžete do Gmail účtu pridať vaše ďalšie e-mailové adresy z iných služieb? Pristupujte ku správam z jedného miesta!

Gmail je najpopulárnejšou mailovou schránkou, no nie je jedinou. Takto si môžete dať všetky "pod jednu strechu".

gmail aliasy
Zdroj: unsplash.com (Solen Feyissa), úprava: Vosveteit.sk

Gmail je momentálne najrozšírenejšou e-mailovou schránkou, no to vôbec neznamená, že nemôžete používať iné schránky, ktoré ponúkajú podobné funkcie či služby. Zo Slovenských poznáme napríklad Centrum, Zoznam alebo Azet.

Ak používate jednu mailovú schránku, v tom prípade toho veľa riešiť nemusíte, no ak máte vytvorený Gmail a popritom používate ešte jednu sekundárnu schránku, potom isto súhlasíte s tým, že prechádzanie medzi nimi môže byť niekedy otravné. Vedeli ste však o tom, že Gmail ponúka funkciu spravovania mailov aj pre adresy mimo tejto služby? V praxi to znamená, že vám budú chodiť do Gmailu správy aj z iných služieb, ako by vám prišli priamo do Gmailu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ide o mimoriadne užitočnú funkciu a ak by ste si ju chceli nastaviť, budete potrebovať len pár sekúnd. Ak vás táto funkcia zaujala, nižšie sa dočítate, ako si ju môžete nastaviť aj vy. Na funkciu upozornil Google prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Ako spravovať ďalšie e-mailové adresy v Gmaili?

Ako prvé si otvoríme Gmail a v pravom hornom rohu si otvoríme nastavenia, teda klikneme na ikonu ozubeného kolieska. Otvorí sa vám okno, v ktorom si zvolíme možnosť zobraziť všetky nastavenia.

Ako si do Gmailu pridáte ďalšiu mailovú adresu?
Zdroj: Vosveteit.sk

Otvorí sa nám ďalšie okno, v ktorom uvidíme niekoľko rôznych podkategórií. V tomto konkrétnom prípade nás zaujíma možnosť Účty a import. Otvoríme si ju a z dostupných možností nájdeme možnosť Odosielať ako. Tam uvidíte modrým uvedenú možnosť pridať ďalšiu e-mailovú adresu. Kliknite na ňu a otvorí sa vám okno, ktoré vás prevedie ďalšími krokmi.

Ako si do Gmailu pridáte ďalšiu mailovú adresu?
Zdroj: Vosveteit.sk

Stačí uviesť svoju druhú e-mailovú adresu a prihlasovacie údaje, tie Google následne overí a pridá vašu adresu do zoznamu.

Ako si do Gmailu pridáte ďalšiu mailovú adresu?
Zdroj: Vosveteit.sk

Hotovo. Odteraz si budete môcť kontrolovať pomocou Gmailu aj správy z vašich ďalších mailových schránok. Táto funkcia sa hodí napríklad v prípade, ak máte súkromný alebo pracovný mail. Nemusíte sa tak stále prihlasovať, odhlasovať a prepínať medzi účtami. Všetky vaše správy budete mať pekne na jednom mieste a môžete si ich rýchlejšie skontrolovať. Ušetríte tým čas a hlavne prácu.

Gmail ponúka množstvo užitočných funkcií, ktoré vám uľahčia život alebo vám pomôžu nájsť to, čo hľadáte. Nedávno sa spoločnosť Google vyjadrila o svojich plánoch implementovať umelú inteligenciu priamo do mailovej schránky. Tá by vám mala pomáhať napísať maily, stručne ich zhrnúť, alebo naopak z niekoľkých odrážok napísať celý mail. Jej využitia sú však oveľa väčšie.

Schránka Gmail tiež ponúka možnosti ako sa rýchlo dopracovať ku správam, ktoré hľadáme. Ak máte v schránke stovky mailov, určite sa vám zíde sada príkazov, pomocou ktorých nájdete to čo hľadáte do niekoľkých sekúnd. Ak vás tieto príkazy zaujali, do pozornosti dávame hlavne tento článok.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre