Ako môžete aktivovať bočný panel s aplikáciami vo vašom Xiaomi? Vsadíme sa, že Sidebar si zamilujete!

Funkcia Sidebar je novinkou v nadstavbe MIUI 13, ktorá nám dokáže uľahčiť používanie smartfónu. Takto jednoducho ju aktivujete.

Xiaomi_MIUI 13_logo_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Nadstavba MIUI 13 sa pomaly dostáva do čoraz viac smartfónov a viacero majiteľov už teraz skúša nové funkcie tejto verzie systému. Aktualizácia na MIUI 13 navyše častokrát prichádza po boku veľkej aktualizácie na Android 12, čo nás teší ešte viac. Možnosť vyskúšať si najnovšiu verziu nadstavby operačného systému od Xiaomi už má naozaj mnoho ľudí a dočkali sme sa konečne aj my. Vďaka tomu si môžeme vyskúšať najnovšie funkcie akými sú napríklad widgety či Sidebar s dôležitými aplikáciami, ktoré často využívame. Aktualizácia nám prišla na model Xiaomi 11 Lite 5G NE a práve teraz vám ukážeme, ako nový Sidebar funguje a ako ho v nastaveniach smartfónu aktivovať.

Ako Sidebar funguje?

Sidebar je novinka, ktorá nám v smartfóne dokáže ušetriť množstvo času. Túto novinku nám prináša práve nadstavba MIUI 13, ktorá sa postupne dostáva do novších modelov. Prvá vlna aktualizácií naozaj pokračuje a Sidebar sme si mohli vyskúšať aj my. Tento bočný panel s aplikáciami je užitočný najmä vo chvíli, kedy pracujeme s viacerými aplikáciami naraz a je pre nás obtiažnejšie sa stále vracať na našu domovskú obrazovku a aplikácie vyhľadávať. Jednoducho len vytiahneme lištu, v ktorej sa budú nachádzať aplikácie, ktoré si sami zvolíme.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V skutočnosti funguje Sidebar poloautomaticky. Ak si nezvolíme aplikácie, ktoré chceme aby sa v ňom nachádzali, smartfón nám automaticky takéto aplikácie vyberie sám. Ak však budeme chcieť, môžeme si zvoliť až desať aplikácií, ktoré sa nám budú v Sidebare zobrazovať a my s nimi budeme môcť pracovať. Taktiež si môžeme vybrať, na ktorej strane sa nám Sidebar bude zobrazovať a navyše či ho chceme mať aktívny stále alebo napríklad len pri hraní hier.

Takto novú funkciu od Xiaomi aktivujete

Ak vás zaujíma, ako novú funkciu nadstavby MIUI 13 aktivovať, postupujte nasledovne. Postačí nám k tomu totiž zájsť do nastavení smartfónu a zaberie nám to len pár sekúnd. Navyše si tým ušetríte množstvo času pri používaní vášho Xiaomi smartfónu bežiaceho na nadstavbe MIUI 13. A ako teda na to? Postupujte podľa nasledujúcich krokov.

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Klepnite na Špeciálne funkcie
  • Vyberte možnosť Bočný panel
  • Vyberte možnosť, kedy chcete mať Sidebar aktívny

Opakujeme, že nový Sidebar je dostupný len pre smartfóny bežiace na nadstavbe MIUI 13. Nie je však podmienkou, aby sme mali v zariadení nainštalovaný i systém Android 12. Nová funkcia pre rýchle prepínanie aplikácií bude dostupná teda i pre zariadenia, ktoré ostanú zaseknuté na verzii systému Android 11. V najbližšej dobe by sa mala aktualizácia dostať do väčšieho množstva zariadení, nakoľko prvá vlna aktualizácií stále pokračuje a nadstavbu MIUI 13 získava čoraz viac zariadení. Do konca marca tak Xiaomi aktualizuje všetky smartfóny, ktoré sa nachádzajú v prvej vlne aktualizácií.

Máte vo svojom smartfóne dostupnú nadstavbu MIUI 13? A aktivujete si nový Sidebar? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre