NávodySpravodajstvo

Ako jednoducho vytvoriť spomalené video pomocou aplikácie Fotografie vo Windows 10 | NÁVOD

Aktualizácia Fall Creators Update do operačného systému Windows 10 vniesla množstvo noviniek. Tie sa netýkajú iba samotného systému, ale aj viacerých aplikácií, ktoré Microsoft implementoval priamo do Windowsu. Typickým vylepšením prešla aj aplikácia Fotografie, v ktorej vďaka najnovšej aplikácií dokážete parádne zostrihať video z Vašej dovolenky alebo výletu. Samozrejme, aplikácia neponúka obrovské množstvo úprav a nastavení, no na úplne základné spracovanie a zostrihanie video bohato postačuje. Úprava videa sa ale po aktualizácií zvýšila ešte na o čosi vyšší stupienok. Najnovšie dokážete vo videu vytvárať aj spomalené zábery. Spomalené zábery sa určite hodia na zvýraznenie niektorých momentov, teda hlavne pri športe. Nie každý sa ale v aplikácii Fotografie vyzná, tak si dnes spoločne ukážeme, ako si vo Vašom videu môžete vybrať momenty, ktoré následne pomocou editoru spomalíte.

Ako spomaliť celé video / vytvoriť spomalené momenty vo videu

 • Otvorte aplikáciu Fotografie a vyberte video, ktoré by ste chceli spomaliť, alebo v ňom chcete vytvoriť spomalené zábery.
 • V pravom hornom rohu kliknite na tlačidlo Upraviť a vytvoriť / poprípade kliknite pravým tlačidlom myši na video a vyberte možnosť Upraviť a vytvoriť.
 • Ďalej vyberte možnosť Pridať spomalený pohyb.

  Zdroj: vlastný

 • Akonáhle aplikácia načíta celé video, na spodnej lište uvidíte akýsi modrý pripináčik. Ten na časovej osi označuje spomalený moment. Pripináčik môžete posunúť hocikde na časovej osi tak, aby ste vystihli ten správny moment.

  Zdroj: vlastný

 • V hornej časti videa nájdete výber rýchlostí spomaleného videa. Na výber máte 3 možnosti, Pôvodná rýchlosť, Pomalšia a Extrémne pomalá. Pokiaľ vyberiete možnosť Extrémne pomalá, môžete vytvoriť iba spomalený moment. Pokiaľ vyberiete možnosť Pomalšia, na časovej osi za zobrazia dva modré pripináčiky, ktoré zobrazujú začiatok a koniec spomalenej časti. Pripináčiky stačí premiestniť na úsek, ktorý chcete spomaliť.

  Zdroj: vlastný

 • Spomalené video alebo video so spomaleným momentom následne stačí uložiť pomocou tlačidla vpravo hore – Uložiť kópiu.

Pomohli sme Vám? Vedeli ste o tejto možnosti alebo o nej počujete prvýkrát? Dajte nám vedieť do komentárov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close